Kalendarz

Reklama
Cze
19
sob
Kino dla dzieci: warsztaty animacji i pokaz filmu „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” @ Sala Widowiskowa CKSiT, Niemczynowksiego 3
Cze 19@17:00 – 19:00

19 czerwca 2021 r. (sobota) dzieci i rodziców zapraszamy do sali widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3 w Kalwarii), gdzie odbędą się warsztaty animacji z Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz pokaz filmu animowanego „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”. Warsztaty rozpoczną się o godz. 17:00, a po nich seans (ok. 18:00). Bezpłatne wejściówki można odebrać w Starym Kinie.

Wydarzenie jest częścią Dnia Rodziny na Dzikim Zachodzie.

Opis filmu animowanego:
Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie – film animowany z 1986 roku, zrealizowany przez studio filmowe w Bielsku-Białej w konwencji westernu, po podstawie serialu animowanego pod tym samym tytułem z 1972 r. Ostatni film animowany z udziałem Bolka i Lolka, który opowiada o zmaganiach dzielnych chłopców Bolka i Lola z groźnym bandyta Jimmym Pif-Pafem. Przygody na Dzikim Zachodzie bywają zabawne i niebezpieczne, ale zawsze kończą się sukcesem głównych bohaterów. Reżyser: Stanisław Dulz (jeden z reżyserów odcinków seriali o Bolku i Lolku).

Czas trwania: 1 godz. 11 min.

Kino plenerowe: „Siedmiu wspaniałych” – Sobota 19 czerwca @ plac przy sali Widowiskowej CKSiT, ul. Niemczynowskiego 3
Cze 19@21:30 – 23:45

19 czerwca 2021 r. (sobota) odbędzie się pierwszy pokaz Kina Plenerowego. Tradycyjnie seans odbędzie się o godz. 21:30 na placu przylegającym do sali widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3 w Kalwarii). Organizatorzy zapewniają leżaki, a na miejscu będzie możliwość zakupu popcornu i napojów. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Starym Kinie.

Seans jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

Opis filmu:
Siedmiu rewolwerowców łączy siły, by pomóc w ochronie wioski przed uzbrojoną bandą złoczyńców.
Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo? [opis dystrybutora kino]
Czas trwania: 2 godz. 12 min.

Cze
20
nie
Dzień Rodziny na Dzikim Zachodzie @ MKS Kalwarianka
Cze 20@14:00 – 18:00
 • Kilka dni temu świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Dziecka, a wkrótce Dzień Ojca. Łącząc te wszystkie piękne święta już dzisiaj zapraszamy na Dzień Rodziny na Dzikim Zachodzie, który odbędzie się 20 czerwca (niedziela) w godz. 14:00-18:00. Na stadionie miejskim przygotowujemy wiele atrakcji dla całej rodziny.

  Tego dnia będzie działało kilkanaście punktów z aktywnościami, na których uczestnicy będą zbierali pieczątki. Ci, którym uda się odwiedzić każdy z punktów mogą wziąć udział w losowaniu trzech atrakcyjnych nagród w loterii. Wszystko to w konwencji Dzikiego Zachodu, więc szykujcie stroje, bo Indianie i Kowboje stoczą boje! Oczywiście będzie to pojedynek na dobrą zabawę.

  W programie m.in.

  • ścianka wspinaczkowa,
  • gigapiłkarzyki,
  • dmuchańce,
  • tor przeszkód,
  • poszukiwanie złota,
  • warsztaty pióropuszy i łapaczów snów,
  • festiwal giga baniek mydlanych,
  • szukanie tropów,
  • tańce i animacje,
  • stoiska gastronomiczne

  To jednak nie koniec atrakcji. W przeddzień Dnia Rodziny, czyli 19 czerwca (sobota), zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty animacyjne (godz. 17:00-18:00) i pokaz filmu animowanego „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” (18:00-19:30), który odbędzie się w sali widowiskowej CKSiT (ul. Niemczynowskiego 3). Wejściówki na warsztaty i pokaz wkrótce do odbioru w Starym Kinie. Natomiast późnym wieczorem, o godz. 21:30, zapraszamy na pierwszy pokaz Kina Plenerowego, na placu przylegającym do sali widowiskowej. Organizatorzy zapewniają leżaki, będzie możliwość zaopatrzenia się w popcorn.

  Na rynku stoją już bohaterowie Dzikiego Zachodu, kowboj i Indianka, którzy będą przypominali mieszkańcom o naszym wydarzeniu. Zachęcamy do fotografowania!

  Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Partnerzy: Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska, OSP Kalwaria, Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, Firma Mega Fun – bańki mydlane.

  Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej