Zapowiada się fascynująca wycieczka do Muzeum Pożarnictwa w Alwerni oraz do skansenu w Wygiełzowie. Pozostały ostatnie wolne miejsca!

9 lipca 2024 r. (wtorek) Muzeum Miejskie w Wadowicach zaprasza na rodzinną wyprawę szlakiem Muzeum Małopolski Zachodniej. Wycieczka adresowana jest do miłośników lokalnych muzeów, sztuki ludowej i niecodziennych zabytków.

W nowej siedzibie – najstarszego w Polsce Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, poznamy historię pożarnictwa oraz obejrzymy bogaty zbiór eksponatów: strażackie wozy konne, samochody pożarnicze, zbiory medali i odznaczeń, sikawek ręcznych, strażackich toporków a także zbiorów związanych tematycznie z  działalnością straży pożarnej. W Alwerni weźmiemy udział w warsztatach „Bezpieczny dom”. Są to zajęcia z użyciem symulatora dymu. Dzieci dowiedzą się jak poprawnie wzywać pomoc i jak zachować w  czasie ewakuacji. Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie skansen w  Wygiełzowie, gdzie oprócz przewodnika, na wszystkich będą czekały interesujące warsztaty – „Ele mele dudki… czyli zapomniane zabawy i zabawki pradziadków” – zajęcia warsztatowe podczas których uczestnicy dowiedzą się czym zajmowały się dzieci przed stu laty, w jakich warunkach żyły, czy miały czas na zabawę. Uczestnicy poznają dawne wiejskie zabawy, a także będą mieli okazję pobawić się zabawkami, którymi bawili się nasi pradziadkowie. Dzieci własnoręcznie wykonują  szmacianą lalkę i konika na patyku. Zabawki zabiorą ze sobą do domu na pamiątkę. Wycieczka przeznaczona dla dzieci od 6 lat wraz z opiekunami. Cena: 80 zł dziecko/ 100zł opiekun, zapisy:   https://www.strefazajec.pl/course/view/id/59116

Dofinansowano z budżetu Gminy Wadowice.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x