Zamiast statuetki od Gazety wolą oddać pieniądze dla Zosi

Lokalni artyści, politycy czy znane osoby, które zostały nominowane do Osobowości Roku 2022, zwracają się z apelem, aby zamiast wysyłać płatne sms-y z głosami na nich, oddali te pieniądze na zbiórkę na lek dla Zosi Pająk. Wśród osób, które zaapelowały o to, są m.in. Artur Brocki – fotograf i Szymon Duman wójt Stryszowa.

Osobowość Roku to statuetka i tytuł które rozdaje wspólnie Gazeta Krakowska i Dziennik Polski. Wygrywa osoba, która uzyska najwięcej płatnych sms-ów. Jednakże, kilku z nominowanych, zamiast statuetki, wolą aby Zosia mogła zdrowo rosnąć.

Dziękuję bardzo za zgłoszenie mnie do plebiscytu osobowość roku. Proszę jednak na mnie NIE GŁOSOWAĆ!!. Każdego kto chciał oddać głos proszę o wsparcie Zosi przez wpłatę bądź licytację: https://www.siepomaga.pl/zosia-pajak .
Ona potrzebuje leku, ja statuetek nie – pisze na swoim profilu Artur Brocki.
Podobne słowa dzień po pierwszym wpisie o swoje nominacji na facebooku wystosował Szymon Duman wójt Stryszowa. Czekamy na kolejnych nominowanych z naszego terenu, bo na pewno będzie ich sporo więcej.
[edycja]
Jak się dowiedzieliśmy już po publikacji artykułu, osobą która zainicjowała tę akcję była Julia Moskwa znana propagatorka harcerstwa na Ziemi Wadowickiej oraz Joanna Szarańska pisarka.

 
Zapraszamy do wspierania akcji, która pomoże wyzdrowieć Zosi, liczy się każda złotówka. Tak trzymać.
 
 

Zosia urodziła się 4 maja 2022 roku. Była duża, silna i nic nie wskazywało na to, że w jej organizmie czai się śmiertelna choroba… Kilka dni po narodzinach wróciła do domu. Byliśmy tacy szczęśliwi, najważniejsze wtedy dla nas było to, że Zosia jest zdrowa. Chwilę później przekonaliśmy się, jak bardzo przewrotny potrafi być los. 

Całą radość przerwał telefon ze szpitala z informacją, by natychmiast tam przyjechać! Lekarz przekazał bardzo złą wiadomość. Rdzeniowy zanik mięśni – trzy słowa, od których rozpoczęła się nasza tragedia…

SMA to choroba genetyczna, która powoduje śmierć neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni związanych nie tylko z ruchem, ale również z przełykaniem, oddychaniem i życiem! W innym szpitalu zrobiono kolejne badania, które tylko potwierdziły wyrok. Zostaliśmy odarci z ostatnich złudzeń…

 

 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x