/Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w Sanktuarium

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w Sanktuarium

Uroczystą Oktawę ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zakończyliśmy procesją po kalwaryjskich dróżkach. Modlitwę rozpoczęła Msza święta w kościele III Upadku Pana Jezusa, a zakończyło poświęcenie wianków w bazylice. Uroczystościom przewodniczył kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa.

  
Licznie zgromadzone dzieci i dorośli tworzący asystę procesyjną codziennie brali udział w nieszporach, procesji po Placu Rajskim przed bazyliką oraz Eucharystii. Również wierni gromadzący się na modlitwie w sanktuarium uczestniczyli w procesjach od uroczystości Bożego Ciała aż po zakończenie jej oktawy.

   
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wiarę w prawdziwą i rzeczywistą obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie wyznawali uczestnictwem w uroczystościach w naszym sanktuarium. Szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwonkach, osobom noszącym feretrony, chorągwie i baldachim, porządkowym, przygotowującym ołtarze na Boże Ciało i w niedzielę, klerykom WSD i służbie liturgicznej ołtarza, Miejskiej Orkiestrze Dętej Kalwarii Zebrzydowskiej i wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę.

tekst i fotografie: Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej