Zainaugurowano działalność centrum rekreacyjno-sportowego „Kalwarianka”

W sobotę 30 lipca podczas Święta Gminy zainaugurowano działalność centrum centrum rekreacyjno-sportowego „Kalwarianka”. Był to jeden z najważniejszych punktów obchodów tego dnia.

Obecne obiekty wchodzące w zespół „Kalwarianki” są jednymi z najnowocześniejszych i najmłodszych nie tylko w powiecie, ale także w województwie małopolskim. Stadion „Kalwarianki” został wzbogacony o bieżnie lekkoatletyczną. Dodatkowo przebudowano bazę noclegową pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”, dzięki czemu została zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50. Oddano do użytku także  korty tenisowe, o  nawierzchni poliuretanowej, oraz zadbano o sprzęt sportowy, który będzie można wypożyczyć. Jednocześnie oddano wypożyczalnię rowerów,  gdzie docelowo ma się znajdować 30 jednośladów w tym także rowery elektryczne.

W najbliższym czasie zakończy się budowa ścieżki spacerowej, która połączy stadion z aleją Jana Pawła II. Nie można zapomnieć, że na terenie centrum znajdują się: boisko wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki, „Orlik”, skatepark i siłownia na świeżym powietrzu.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska na te inwestycje otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę ok.  5 mln 500 tys. zł, natomiast na remont kortów budżetu państwa z rezerwy ogólnej Premiera RP Mateusza Morawieckiego przeznaczono 760 tys. zł.

Wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do modernizacji tego miejsca, chciałbym podziękować. Dziękuje za pomoc w kreowaniu pozytywnych przemian Gminy Kalwaria Zebrzydowska.  Jako samorząd dziękujemy za udział w naszych przedsięwzięciach  oraz wsparcie i ofiarność. Mam nadzieję że, dotychczasowa współpraca zaowocuje i przyczyni się do dalszego rozwoju naszej Małej Ojczyzny – mówił  Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i dodaje Systematycznie inwestujemy w to  miejsce, tak aby tętniło sportowym życiem i stało się sportową wizytówką gminy.

Z okazji otwarcia Centrum Premier  Mateusz Morawiecki wystosował okolicznościowy list, który odczytał Poseł Filip Kaczyński.

Poświęcenia obiektów dokonał Biskup Robert Chrząszcz, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali (od lewej na zdjeciu): Senator RP Andrzej Pająk,  Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Danuta Kawa, Prezes MKS Kalwarianka Piotr Zadora, Dyrektor CKSiT Andrzej Burdek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz, Poseł RP Filip Kaczyński, Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Małopolska Wicekurator Oświaty Halina Cimer, Radny Rady Miejskiej Marcin Zadora.

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji ze Święta Gminy: Święto Gminy Kalwarii Zebrzydowskiej (fotorelacja)

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x