Z czekiem od Wojewody od razu na Kalwariankę, aby rozpocząć remont kortów tenisowych

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w dniu wczorajszym (13 grudnia) otrzymała środki na remont kortów tenisowych na obiekcie MKS Kalwarianka. Kwota przeznaczona na ten cel 823 tysiące złotych pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Przekazanie tej kwoty jest także wynikiem niedawnej wizyty Premiera Mateusza Morawieckiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, podczas którego wizytował Stadion Miejskiego Klubu Sportowego. Podczas tej wizyty włodarze miasta pytali o możliwość pozyskania dodatkowych środków na rozwój bazy sportowej.

W po porannym podpisaniu umowy w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie przez Burmistrza Augustyna Ormantego, Włodarz Miasta wraz Marcinem Zadorą, który reprezentował na uroczystości podpisania umowy Posła Filipa Kaczyńskiego udali się bezpośrednio na obiekty sportowe Kalwarianki, gdzie przekazano plac budowy na remont kortów tenisowych. Kwota dotacji 823 tys. zł, stanowi 80% kosztów realizacji przedsięwzięcia. W przekazaniu placu budowy uczestniczyli także: Radny Rady Miejskiej Łukasz Dragan, Dyrektor CKSiT Andrzej Burdek, Prezes MKS Kalwarianki Piotr Zadora, Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 1 Tadeusz Stela i przedstawiciele wykonawcy, nadzoru inwestorskiego oraz pracownicy UM. 

Jak mówi Radny Marcin Zadora: na modernizacje bazy sportowo turystycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej udało się pozyskać już 7 milionów 500 złotych samych dotacji.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko sztucznej murawy na Saharze.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x