fot. phm. Emilia Gwóźdź

XXV Zlot Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej

W weekend 26-28 maja, zuchy i harcerze uczestniczyli w XXV Zlocie Gromad i Drużyn Hufca Ziemi Wadowickiej, aby być „Sprawni w Działaniu”.

W piątkowe popołudnie, boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach zapełniło się namiotami uczestników zlotu, stołówką oraz strefą relaksu. Na apelu rozpoczynającym zlot, zostały mianowane Komendantki dwóch nowo powstałych szczepów, zostały przyznane plakietki hufca oraz powołano instruktorów na nowe funkcje. W godzinach wieczornych uczestnicy zasiedli wokoło pomnika harcerskiego w Parku Miejskim, na wspólne ognisko.

Sobota przywitała nas słońcem, idealnym, aby rozpocząć grę „Kiermasz Różności” po Parku Miejskim. Gra dotyczyła sprawności harcerskich i zuchowyh, w której każda drużyna i gromada prezentowała jedną z nich. Dzięki temu nasi harcerze i zuchy dowiedzieli się, jak zdobywa się sprawności takie jak: metereolog, lalkarz, mistrz gier i zabaw, ratownik, fotograf, plastyk, zielarz i wiele innych. Wieczór był iście artystyczną karuzelą. Wspólnie potańczyliśmy, by potem tworzyć koncert – karaoke. Zabawy było bardzo dużo, każdy odnalazł coś dla siebie.

Niedzielę rozpoczęliśmy od mszy świętej. Całość zakończyliśmy apelem, na którym zostały przyznane odznaki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dla zasłużonych instruktorów naszego hufca. Nie obyło się bez podziękowań i wspólnego zdjęcia.

Do zobaczenia za rok!

tekst: pwd. Anastazja Wojtas
zdjęcia: phm. Emilia Gwóźdź

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x