fot. nadesłane

XXIV Rajd Wagabunda

„Polami, polami, po miedzach, po miedzach, po błocku…” wędrowali dziś uczestnicy XXIV Rajdu „Wagabunda” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Brodach. Słoneczna pogoda sprzyjała pokonywaniu tras prowadzących do Brodów z: Leńcz, Barwałdu, Lanckorony i Stronia.

2023 rok to rok Kopernika – i to ten właśnie uczony został patronem Rajdu. Drużyny rozwiązywały podczas wędrówki test wiedzy o polskim astronomie. Najlepszą w tej kategorii okazała się klasa 7 ze szkoły w Brodach. Niestety, do ogólnej punktacji liczyły się również zadania dotyczące trasy. Wśród gości najlepsza była klasa 8 ze szkoły w Barwałdzie Średnim, to oni otrzymali puchar. Spośród klas starszych szkoły organizującej najlepsza była również klasa 8. W kategorii klas młodszych zwyciężyła 2a. Puchar trafił też do oddziału przedszkolnego szkoły w Brodach. Puchary w imieniu Burmistrza Miasta, który objął honorowy patronat nad Rajdem, wręczyła p. Alicja Opyrchał. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

Na koniec odbyło się losowanie nagród. Każda plakietka rajdowa ma swój unikatowy numer i to losy z numerami decydowały, do kogo trafiły ufundowane przez sponsorów prezenty, wśród których były m.in.: wejściówki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, mapy turystyczne, książki, długopisy, smycze, gry logiczne i słodycze. Sponsorzy zadbali też o to, by uczestnicy po dotarciu na metę rajdu mogli zjeść kiełbaskę z grilla oraz – już po uroczystym rozdaniu nagród – lody.

Nad całością Rajdu czuwał nauczyciel Szkoły Podstawowej w Brodach mgr Jacek Wojewodzic. Bez jego zaangażowania, pracy, poświęcenia rajd nie byłby tak ciekawy i obfity w atrakcje. Mimo tych samych od lat miejsc startu, trasy rajdowe są modyfikowane, zmieniane są zadania – i to zawdzięczamy właśnie Komandorowi Rajdu „Wagabunda”. Serdecznie mu za to dziękujemy!

Już dziś serdecznie zapraszamy na jubileuszowy, XXV Rajd w przyszłym roku.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska, Burmistrz Miasta i Gminy Frombork, Centrum Nauki Kopernik oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brodach

Sponsorzy nagród: Maspex Wadowice, Wydawnictwo Kartograficzne Comapss, Biuro Projektu Niepodległa, Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie, Dinolandia w Inwałdzie, Świat Marzeń Inwałd, Karting Arena Kraków, SKW Racing Park, Lajkonik, Wydawnictwo Pascal, Rada Rodziców przy SP w Brodach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x