Piękno ocalone i ocalające – funkcja muzyki w Kościele na przykładzie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej

Kiedy:
21 wrzesień 2023@18:00 – 19:30 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-09-21T18:00:00+02:00
2023-09-21T19:30:00+02:00
Gdzie:
Baszta Mikołaja Zebrzydowskiego, Sala Konferencyjna
Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej

W czwartek o godz. 18:00 (21 września) w Baszcie Mikołaja Zebrzydowskiego (sala konferencyjna) odbędzie się prelekcja O. Tarsycjusza Bukowskiego OFM pt. „Piękno ocalone i ocalające – funkcja muzyki w Kościele na przykładzie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej”.

Wstęp wolny. Zapraszamy. Spotkanie będzie transmitowane.

O. Tarsycjusza Bukowskiego OFM – Bernardyn, interesuje się chorałem gregoriańskim. Jest dyrygentem Chóru Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej i nauczycielem muzyki kościelnej w miejscowym Wyższym Seminarium Duchownym 00. Bernardynów. Po ukończeniu studiów teologicznych i obronie pracy magisterskiej traktującej o wykorzystaniu muzyki religijnej w duszpasterstwie prowadzonym przez bernardynów, podjął podyplomowe studia z Monodii Liturgicznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, które ukończył obroną pracy pt. „Graduał Domine Dominus noster w świetle wybranych rękopisów Authenticum Fontium Gregorianorum oraz polskiej tradycji bernardyńskiej z XV wieku” napisanej pod kierunkiem prof. dr. hab. Michała Sławeckiego.  Obecnie posługuje w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Projekt pt. „Historia miejsca pędzlem i piórem malowana” realizowany przez Fundację Dziedzictwo, współfinasowany przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach w ramach zadania w dziedzinie kultury na 2023 r.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.