Otwarcie wystawy TYLE ŚWIATÓW, Rynek Kalwaryjski – planty

Kiedy:
29 wrzesień 2023@17:00 – 17:45 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-09-29T17:00:00+02:00
2023-09-29T17:45:00+02:00
Gdzie:
Rynek, Planty
Kalwaria Zebrzydowska

Każdy człowiek to osobna planeta, świat zupełnie inny od wszystkich pozostałych. Ze styku tych planet powstają nowe światy, konstelacje, galaktyki. Żeby odkryć siebie trzeba spotkać się z innym. Żeby poznać innego człowieka trzeba odkryć siebie. 

14 planet, 14 uczestników, 14 fotografii, 14 nieoczywistych portretów, 14 niepowtarzalnych opowieści. Godziny wspólnych rozmów, ale i chwile milczenia. Robienie zdjęć, próbowanie swoich sił w sztuce, ale przede wszystkim dopuszczane innego do zupełnie swojego wewnętrznego świata. 

Bo wokół nas jest tyle światów…

 

29.09.2023 pt / 17:00 – Otwarcie wystawy TYLE ŚWIATÓW, Rynek Kalwaryjski – planty

 

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej, Warsztaty Terapii Zajęciowej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach i Dom Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach razem z inicjatorem przedsięwzięcia, fotografem Arturem Brockim, przygotowali projekt pt. „Tyle Światów”. Celem projektu jest inkluzja społeczna osób dorosłych ze specjalnymi potrzebami i niepełnosprawnościami poprzez działania artystyczne – sztukę fotografii. Zadanie polega na zrealizowaniu indywidualnych warsztatów fotograficznych dla 14 uczestników, podopiecznych wspomnianych ośrodków. Punktem kulminacyjnym projektu jest przygotowanie wystawy i jej prezentacja społeczności lokalnej, w tym rodzinom i znajomym uczestników oraz mieszkańcom gminy Kalwarii Zebrzydowskiej i podopiecznym wspomnianych placówek.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.