Wydano okolicznościowy numizmat św. Jana Pawła II

W 2020 r. Kalwaria Zebrzydowska decyzją Stolicy Apostolskiej została jednym z nielicznych miast, których Patronem jest Jan Paweł II. Z tej wyjątkowej okazji został wykonany numizmat.

W 2020 r. Kalwaria Zebrzydowska decyzją Stolicy Apostolskiej została jednym z nielicznych miast, których Patronem jest Jan Paweł II. Z tej wyjątkowej okazji został wykonany numizmat.

Numizmat przedstawiający na awersie św. Papieża z dewizą „ŚW. JAN PAWEŁ II – PATRON KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ”, oraz na rewersie herb Papieski i herb miasta z cytatem: „W ROKU JUBILEUSZU 100 URODZIN KAROLA WOJTYŁY 1920 – 2020”. Emitentem numizmatu jest Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ten wyjątkowy numizmat zajmuje centralne miejsce w etui ozdobionym fotografiami papieskimi z wizyt w Kalwarii Zebrzydowskiej, zawiera też tłumaczenie dekretu wydanego przez Kongregację do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z okazji nadania Patrona oraz słowo burmistrza z okazji tego wyjątkowego wydarzenia.

„Święty Jan Paweł II był i jest dla Polaków przewodnikiem i nauczycielem. Pamięć o Nim to nie tylko wyraz patriotyzmu, ale przede wszystkim idea oparcia się na trwałych wartościach wynikających z Ewangelii. Niech Papież Polak – Święty Jan Paweł II, patron Kalwarii Zebrzydowskiej, wspiera nas w czynieniu dobra wzajemnego oraz na rzecz naszej Małej Ojczyzny” – mówi Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. Inż. Augustyn Ormanty.

Emitowany numizmat będzie ciekawym uzupełnieniem zbiorów dla kolekcjonerów, a także niecodzienną pamiątką dla mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej, dla których Papież Polak – św. Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w sercu.

info: UM Kalwaria Zebrzydowska

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x