Widowisko „Oblicze”

We wtorek, 29 listopada 2022 roku, w sali teatralnej odbyło się widowisko multimedialne „Oblicze” zrealizowane wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Wielkich Drogach w ramach projektu „Ikony dobrem pisane”.

Wychowankowie Ośrodka wzięli udział w czterodniowym kursie pisania ikon, warsztatach pracy z kamerą, montażu i warsztatach muzycznych. Do czwórki wychowanków Ośrodka Wychowawczego dołączył Paweł Podgórski. Warsztaty były dla Niego próbą porządkowania swojego wnętrza. Paweł od lat zmaga się z chorobą dwubiegunową afektywną, ma za sobą 22 hospitalizacje. Aktualnie jest asystentem zdrowienia, pomaga innym osobom w kryzysach psychicznych.

Wszystkie zajęcia odbyły się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wielkich Drogach – do miejsc takich jak to trafiają osoby niepełnoletnie, zagrożone niedostosowaniem społecznym. Chłopcy podeszli do projektu z ogromnym zaangażowaniem i otwartym sercem.

Spotkaniu towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Małgorzaty Oczko (wiolonczela), Krzysztofa Dziedzica (perkusja) i Adama Szewczyka (gitara). Reżyserem i autorem scenariusza do widowiska był Maciej Sikorski na co dzień związany z krakowskim Teatrem „Exit” oraz Katolickim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”.

Podczas wydarzenia, publiczność miała okazję obejrzeć powstałe w ramach projektu ikony Chrystusa Pantokratora.

Partnerami medialnymi projektu byli TVP3 Kraków, Gość Niedzielny oraz Radio eM. Dziękujemy wszystkim za pełne wzruszeń spotkanie!
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x