Spotkanie Przedsiębiorców z Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Andżeliką Możdżanowskąw Kalwarii Zebrzydowskiej - 22.06.2018 r.

Wiceminister Inwestycji i Rozwoju w Kalwarii Zebrzydowskiej

W piątek 22 czerwca Kalwarię Zebrzydowską odwiedziła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska – Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która spotkała się z lokalnymi przedsiębiorcami. W czasie spotkania samorządowcy popisali list intencyjny odnośnie prostego języka w urzędach.

W piątek 22 czerwca Kalwarię Zebrzydowską odwiedziła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska – Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która spotkała się z lokalnymi przedsiębiorcami. W czasie spotkania samorządowcy popisali list intencyjny odnośnie prostego języka w urzędach.

Andżelika Możdżanowska, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw przekazała przedsiębiorcom informacje jakie ułatwienia dla firm wprowadziła Konstytucja Biznesu, co zmieniło się w zakresie prawa podatkowego. Mówiła też o  tym, jak małe firmy  mogą skorzystać na zmianach w prawie gospodarczym. Podkreśliła, też że rząd wprowadza takie zmiany, które mają ułatwić prowadzenie biznesu.

Pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw podkreśliła iż Konstytucja dla  biznesu to rewolucyjna zmiana prawa gospodarczego.

Wprowadzamy rozwiązania, które nie miały do tej pory możliwość funkcjonowania czyli działalność nierejestrowa i ulga na start. Daje to kolejną możliwość skorzystania z zusu preferencyjnego, wprowadzamy  kolejne rozwiązania czyli zus od przychodu – mówiła Andżelika Możdżanowska  Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw i dodała Cieszę się niezmiernie że miałam możliwość spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami.

Pełnomocnik  Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw podkreśliła, że jej wizyta w Kalwarii Zebrzydowskiej nie jest przypadkowa, bowiem zależało jej na spotkaniu z lokalnymi przedsiębiorcami, w czasie spotkania przedsiębiorcy przekazali minister szereg ważnych uwag, które jak zapewniła będzie brała pod uwagę przy wprowadzaniu kolejnych zmian.

Poza spotkaniem z lokalnymi przedsiębiorcami Wiceminister Inwestycji i Rozwoju złożyła  wizytę  w Pawilonie wystawowym Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie miała możliwość zapoznania się z wyrobami kalwaryjskich rzemieślników, odwiedziła też zakład produkcyjny Ryłko, w czasie tych spotkań przedsiębiorcy przekazali kolejne wskazówki co należy poprawić by ułatwić prowadzenie firm.

W czasie spotkania został  podpisany list intencyjny w sprawie propagowania prostego języka w urzędach pomiędzy Andżelika Możdżanowska Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a samorządowcami pięciu gmin.

list intencyjny w sprawie propagowania prostego języka w urzędach pomiędzy Andżelika Możdżanowska Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a samorządowcami pięciu gmin

List podpisali – Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Tadeusz Łopata Wójt Lanckorony, Jan Wacławski Wójt Stryszowa, Mariusz Krystian Wójt Spytkowic i Witold Grabowski Wójt Tomic.

Sygnatariusze listu deklarują  między innymi eliminację biurokratycznych barier w tym trudności w zrozumieniu urzędniczego języka oraz współpraca pomiędzy urzędami i obywatelami oparta  na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x