Inauguracja XXIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej

W niedzielę wieczorem (24.06.2018) zainaugurowano XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. W bazylice Matki Bożej Anielskiej oraz w kościele Grobu Matki Bożej na Dróżkach słuchacze będą mogli uczestniczyć w pięciu koncertach w ramach festiwalu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął J.E. Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

W niedzielę wieczorem (24.06.2018) zainaugurowano XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. W bazylice Matki Bożej Anielskiej oraz w kościele Grobu Matki Bożej na Dróżkach słuchacze będą mogli uczestniczyć w pięciu koncertach w ramach festiwalu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął J.E. Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Specjalny list z okazji inauguracji wydarzenia przesłała do sanktuarium Wiceprezes Rady Ministrów, Pani Beata Szydło. „Inicjatywa zorganizowania Festiwalu pozwala szerzyć i pogłębiać wiarę różnych pokoleń Polaków. Niesienie przesłania miłości Bożej poprzez śpiew i muzykę sprawia, że ludzkie serca otwierają się na naukę Kościoła, a wierni mogą jeszcze głębiej przezywać wspólnie wznoszoną modlitwę.” Napisała wraz z pozdrowieniami dla uczestników i organizatorów Festiwalu Pani Wicepremier.

Publiczność zgromadzoną na koncercie oraz wykonawców przywitał Kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa OFM, otwierając kolejną edycję letniego festiwalu w Kalwarii.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpili kapłani – SERVI DOMINI CANTORES – Śpiewający Słudzy Pańscy, przy akompaniamencie organowym Marka Kudlickiego z Wiednia oraz Wacława Golonki z Krakowa.   Artyści zaprezentowali dzieła J.S. Bacha, J. Brahmsa, G. Donizettiego, W.A. Mozarta, S. Moniuszki, C. Franca oraz G. Bizeta. Publiczność solennie nagrodziła występujących brawami.

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny odbywa się w kalwaryjskim sanktuarium od 1996 roku. Z czasem wydarzenie zyskiwało coraz większy rozgłos, co wpływało na wzrost zainteresowania nie tylko artystyczną stroną koncertów, ale też duchowym pożytkiem czerpanym z prezentowanych dzieł. Od 2009 roku Dyrektorem Festiwalu jest Marcin Wolak. Staraniem Pana Marcina prezentowana muzyka oraz kunszt światowej sławy wykonawców sprawia, że koncerty zdobywają coraz większy szacunek i rozgłos. Dzięki temu kalwaryjskie sanktuarium staje się miejscem propagowania wartości duchowych, które niesie ze sobą muzyka poważna wyrosła z inspiracji religijnej.

tekst i foto: Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x