Weekendowa Akcja Prędkość

21 lipca 2017 r. na terenie powiatu wadowickiego zostały przeprowadzone nasilone działania policyjne celem zapobiegania wypadkom drogowym spowodowanym przez brawurę kierujących, przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas akcji skontrolowano 75 pojazdów.

21 lipca 2017 r. na terenie powiatu wadowickiego zostały przeprowadzone nasilone działania policyjne celem zapobiegania wypadkom drogowym spowodowanym przez brawurę kierujących, przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas akcji skontrolowano 75 pojazdów;

– liczba ujawnionych przekroczeń prędkości 71;

– liczba nałożonych mandatów 64;

W dniach od 21.07.2017 r. do 24.07.2017 r. do godz. 6.00 na drogach powiatu wadowickiego doszło do 9 kolizji drogowych, zatrzymano 7 nietrzeźwych kierujących. Ponadto policjanci reagowali również na inne przewinienia w ruchu drogowym.

21 lipca br.  w miejscowości Stryszów kierująca pojazdem marki Opel Astra na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem  i zjechała do przydrożnego rowu, gdzie pojazd uległ wywróceniu. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem ponad  2 promile.

22 lipca br. w Wadowicach na ul. Konstytucji III Maja policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, który poruszał się po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem prawie 2,4 promila.

Tego samego dnia w miejscowości Klecza Dolna kierujący samochodem marki Ford Fiesta podczas włączania się do ruchu nie zachował szczególnej ostrożności  i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Ford. Kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 2,5 promila.

23 lipca br. w miejscowości Ryczów policjanci z Wadowic zatrzymali 39-letniego mężczyznę,  który  kierował po drodze publicznej rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 2 promile.

Apelujemy więc do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

KPP

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x