W sobotę odbędzie się Święto Gminy

W najbliższą sobotę odbędzie się Święto Gminy, impreza która jeszcze przed pandemią (brzmi prawie jak przed II wojną światową) nosiła nazwę Dni Kalwarii. W moim prywatnym zdaniem o ile lepiej brzmią Dni Kalwarii, o tyle Święto Gminy idealnie obrazuje jutrzejszą imprezę, choć tu bym dodał jeszcze słowo Budżetowe…

Organizatorzy dokonali majstersztyku jeżeli chodzi o wyrobienie się z „astronomicznym budżetem” (o ile dobrze pamiętam 45 tysięcy), umieszczając dwie wspaniale się rozwijające nasze wokalistki Agatę i Gabi jako gwiazdy. Kto bowiem powie złe słowo o nich? Dziewczyny zasługują na taki występ, ale przed laty, w drugim dniu występowały gwiazdy już o rozgłosie ogólnopolskim (czego naszym artystkom oczywiście gorąco życzymy), tylko że u nas tego drugiego dnia już nie ma. Pytanie dlaczego budżet jest w kwocie proponowanej dotacji do pralki dla strażaków plus 5 tysięcy, pozostaje otwartym pytaniem do organizatorów i być może konstruktorów budżetu na obecny 2023 rok, ale tu akurat nie mam odpowiedniej wiedzy, choć brak sponsorów na plakatach, także daje do myślenia. Szkoda także, że impreza kończy się o 22:00 (to znaczy podaż piwa). 

Zapraszam jednak na Święto Gminy, bo jest to dobra okazja do integracji lokalnej społeczności i odpoczynku od elektroniczno-medialnego szumu. Warto korzystać, bo to być może ostatnia impreza, bez kroczących wielkimi krokami kampanii wyborczych, najlepszych z najlepszych.

lekko zawiedziony
redaktor naczelny
Andrzej Famielec

Przeczytajmy co piszą organizatorzy (poniższy tekst to tekst nadesłany):

Z wielką radością zapowiadamy nadchodzące Święto Gminy Kalwaria Zebrzydowska, które odbędzie się 24 czerwca 2023 r. (sobota) na terenie kompleksu sportowego Kalwarianka. Ten wyjątkowy dzień będzie pełen fantastycznych atrakcji dla mieszkańców.

Na początek na scenie pojawią się zespoły działające przy Centrum Kultury, które zaprezentują swoje umiejętności i talent muzyczny, szlifowany przez cały rok na próbach. Wystąpi chór kobiet Spryciary z Leńcz, zespół regionalny Sami Swoi z Przytkowic, grupa taneczna Eleven Dance Academy.

Jedną z głównych gwiazd wieczoru będzie znana kapela Ciupaga, która dostarczy nam dawki prawdziwego folkloru i energetycznej muzyki ludowej. Ich żwawe kawałki na pewno porwą wszystkich do tańca.

Następnie na scenie pojawi się Gabi Katzer z zespołem. Jej rockowe brzmienia i niepowtarzalny wokal wypełnią przestrzeń muzyką pełną energii i emocji. Jej występ na pewno będzie niezapomniany.

Dodatkowo, specjalnie dla fanów kultowego polskiego rocka, odbędzie się koncert Tribute to Romuald Lipko, podczas którego zostaną wykonane największe przeboje tego legendarnego polskiego muzyka. Koncert poprzedzi występ Agaty Serwin i Daniela Najbora, finalistów talentshow.

Na zakończenie tego dnia czeka nas niesamowity pokaz sztucznych ogni, który oświetli noc niezwykłymi kolorami i efektami.

Prócz tego zapraszamy na dodatkowe atrakcje, w tym dmuchańce dla dzieci, foodtrucki z różnorodnymi rodzajami jedzeniem, ogródek piwny, animacje dla najmłodszych oraz zlot zabytkowych pojazdów, który na pewno przyciągnie uwagę miłośników motoryzacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w Święcie Gminy. Będzie to doskonała okazja do zabawy, spotkania się z przyjaciółmi i cieszenia się fantastyczną atmosferą tego wydarzenia. Nie możecie tego przegapić!

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Gmina Kalwaria Zebrzydowska.

Program:

16:00 – rozpoczęcie – występy zespołów CKSiT

18:00 – kapela Ciupaga (Mam Talent)

19:30 – Gabi Katzer

20:45 – Agata Serwin (Szansa na Sukces) & Daniel Najbor (The Voice of Poland)

21:30 – Tribute to Romuald Lipko z udziałem Joanny Kotowicz i Piotra Tłustochowicza (The Voice of Poland)

ok. 23:00 – show na zakończenie – pokaz sztucznych ogni

 

Informacje o wykonawcach:

 

Kapela Ciupaga

Kapela Ciupaga to grupa przyjaciół których połączyła miłość do muzyki góralskiej. Repertuar zespołu początkowo oparty był na melodiach ludowych z okolic Łącka i Sądecczyzny, który stopniowo wzbogacał się o bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi. Aktualnie zespół ma na swoim koncie również autorskie piosenki. Wielką zaletą wszystkich członków kapeli jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, które udziela się słuchaczom. Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonu i kontrabasu pojawiają się cymbały i altówka węgierskie, cajon oraz tzw. przeszkadzajki. Zespół wielokrotnie występował na scenach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Występował na estradach słowackich, czeskich, holenderskich, angielskich, austryjackich, gruzińskich, ormiańskich. W swoim dorobku posiada trzy płyty. Łącznie zagrał około 300 koncertów, przy czym najdalszy w Erewaniu- stolicy Armenii. Liczba członków kapeli wzrastała wraz ze wzbogacaniem instrumentarium. Zespół istnieję od 2005 roku. W czerwcu 2016r. Twórcy programu ‘’Mam Talent’’ zaprosili kapelę do wzięcia udziału w castingu, który okazał się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zespół niczym burza przeszedł przez pierwszy etap, w półfinale (który odbył się na żywo) okazał się być bezkonkurencyjny wygrywając z olbrzymią przewagą. W wielkim finale również osiągnął ogromny sukces zajmując trzecie miejsce, zyskując przy tym sympatie całej Polski.Obecnie Zespół rozpoczyna zdjęcia do teledysku, który będzie promował ich nową i długo oczekiwaną płytę.

Autorska piosenka o tytule „Dziewczyna” w której pojawiają się nowe brzmienia i zaskakujące aranżacje łączą ze sobą elementy muzyki góralskiej z rozrywkowa. Tekst piosenki opowiada historie dziewczyny uciekającej przed miłością. Zdjęcia do teledysku potrwają pięć dni, kręcone będą w malowniczych miejscach na południu Polski na terenie Nowego Sącza a w tytułową role dziewczyny wcieli się znana aktorka.

 

Koncert „Tribute to Romuald Lipko”

 

W koncercie zaprezentowane zostaną największe przeboje skomponowane przez jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki rozrywkowej w Polsce oraz założyciela „Budki Suflera” – Romualda Lipko. W projekcie wystąpią znakomici wokaliści i muzycy współpracujący z kompozytorem Joanna Kotowicz, Grzegorz Wilk i Maciej Lipina. Wokaliści wraz z zespołem zaprezentują podczas koncertu przeboje, które zna i śpiewa cała Polska min, „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Za ostatni grosz”, „V bieg”, „Takie tango”, „Bal wszystkich świętych’,”Noc komety” szlagier Izabeli Trojanowskiej „Wszystko czego dziś chcę”, przebój Urszuli „Dmuchawce, latawce wiatr” czy spopularyzowaną przez Annę Jantar „Nic nie może przecież wiecznie trwać”.

Wystąpią:

Joanna Kotowicz – wokalistka, pianistka, kompozytorka. Finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz programów „The Voice of Poland” i „Mam Talent”. Laureatka prestiżowych nagród na wielu festiwalach i konkursach wokalnych. Jest posiadaczką jednego najbardziej charakterystycznych głosów młodego pokolenia. Podczas wieloletniej pracy scenicznej współpracowała z topowymi artystami polskiej sceny.

Piotr Tłustochowicz – znakomity wokalista, pianista i kompozytor.

Finalista 6.edycji programu TVP „The Voice of Poland”. Piotr swobodnie porusza się w stylistyce jazzowej, smooth jazzowej, swing
oraz utworach z gatunku muzyki rozrywkowej.

Tomasz Jarosz – wokalista, instrumentalista, wygrał w programie “Szansa na Sukces”, dotarł do finału show „Must Be The Music”, wystąpił w telewizyjnych programach „Jaka to melodia”.

Krzysztof Odrobina – instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne

Maciej Gruchacz – gitary

Patryk Bizukojć – gitara basowa

Kuba Cudzich – perkusja

 

Gabi Katzer

Gabi Katzer jest młodą utalentowaną wokalistką pochodzącą z gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zyskała rozpoznawalność dzięki udziałowi w programie telewizyjnym „Szansa na Sukces” oraz jako finalistka preselekcji Junior Eurovision w 2019 roku. Jej muzyka oscyluje wokół rockowych brzmień, które stanowią jej główne pole działania. Gabi ma już na swoim koncie wiele udanych występów, które zdobyły uznanie zarówno lokalnej publiczności, jak i w szerszym kręgu. Jej energiczne i dynamiczne wykonanie na scenie przyciąga uwagę słuchaczy, a jej wokal i charyzma sprawiają, że jej występy są niezapomniane. Obecnie Gabi pracuje nad swoją nową muzyką i niedługo będziemy mieli okazję poznać jej najnowszy singiel!

 

3 2 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x