/W poszukiwaniu Chopina – rozpoczyna nowy cykl w wadowickim kinie pt. Wielcy Kompozytorzy

W poszukiwaniu Chopina – rozpoczyna nowy cykl w wadowickim kinie pt. Wielcy Kompozytorzy

Wadowickie kino Centrum inicjuje nowy cykl dla miłośników sezonu operowo-baletowego oraz fanów muzyki klasycznej. Cykl „Wielcy kompozytorzy” rozpocznie się w niedzielę 9 sierpnia dokumentem „W poszukiwaniu Chopina”.

9 sierpnia o godz. 17:00 w kinie Centrum odbędzie się seans wyjątkowego dokumentu „W poszukiwaniu Chopina”. Poznamy tajemnice życia i twórczości polskiego kompozytora. Dowiemy się, kim był człowiek, którego przerażały publiczne występy, który wyjechał ze swej ojczyzny do Paryża i nie dane mu było powrócić. Kim był ten, który rzadko koncertował, a pomimo złego stanu zdrowia skomponował tak potężne i głębokie dzieła? Kim był wreszcie wirtuoz fortepianu, który wyniósł ten instrument na najwyższy piedestał?

Reżyserem filmu jest mający polskie korzenie Brytyjczyk Phil Grabsky, który cztery lata spędził w podróży, szukając prawdy o życiu Chopina – współtwórcy europejskiego romantyzmu, autora blisko 240 utworów, z których znakomitą część natchnął on duchem polskiej muzyki ludowej.

Kolejne odsłony cyklu „Wielcy kompozytorzy” ukażą się jesienią i opowiadać będą o twórczości Beethovena, Mozarta i Haydna.

0 0 vote
Article Rating
Reklama