W piątek odbyła się promocja książki „Umarła Babka w Skawinie” wydanej przez Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria

W piątek 3 lipca w „Starym Kinie” (CKSiT) odbyła się promocja książki „Umarła Babka w Skawinie” której akcja toczy się m.in na zamku barwałdzkim. Spotkanie poprowadził Prezes „Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria” Zbigniew Kochan. 

Jest to już trzecia książka wydana pod inspiracjami Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria, która traktuje o słynnym zamku barwałdzkim.  „Umarła Babka w Skawinie” to licząca 120 stron powieść historyczna o romansie założyciela Skawiny – króla Kazimierza Wielkiego z piękną Włoszką Babettą, przez mieszkańców Skawiny zdrobniale nazywaną „Babką”. Za intrygi na dworze króla została ona zesłana do Skawiny, gdzie zamieszkała w zamku – na ruinach którego stoi dziś Pałacyk  „Sokół”. Po raz pierwszy powieść Henryka Różyckiego została wydana w 1911 roku.

W promocji książki wzięli udział także Dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie – Czesław Gąsiorowski, autor wstępu historycznego, pani Monika Rausz autorka wstępu do wydania kalwaryjskiego i Piotr Bielecki autor okładki i rysunków.

Książka dostępna będzie na Wystawie Dawnych Narzędzi Rzemiosła Kalwaryjskiego na ul. Jagiellońskiej i u członków Zarządu Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria.

 

4 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x