W kalwaryjskim Liceum powstała pierwsza w Powiecie wirtualna strzelnica

17 stycznia br. została oficjalnie otwarta pierwsza w powiecie wadowickim wirtualna strzelnica, która znajduje się w hali sportowej kalwaryjskiego Liceum.

 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, powiatowych, gminnych i oświatowych, przedstawiciele wojska, stowarzyszeń i organizacji obronnych, reprezentanci wykonawców przedsięwzięcia oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego.

Po przywitaniu przez dyrektora szkoły Piotra Janusiewicza i wygłoszeniu okolicznościowych przemówień dokonali oni uroczystego przecięcia wstęgi, a ks. dr Bartłomiej Bartosik poświęcił nowootwarty obiekt. Następnie chętni uczestnicy uroczystości wypróbowali swoje umiejętności strzeleckie. Część oficjalną zakończył pokaz musztry wojskowej w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

Strzelnica powstała dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Konkursu „Strzelnica w Powiecie 2023”. Z obiektu mogą korzystać nie tylko uczniowie ZSiPO, ale również podopieczni innych szkół, prowadzących działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa oraz organizacje pozarządowe działające w obszarze obronności.

Obiekt jest wyposażony w system multimedialny, za pomocą którego można symulować strzelanie zarówno z broni krótkiej, jak i długiej do celów statycznych, jak i ruchomych na zróżnicowanym dystansie. Dzięki zajęciom ze strzelectwa prowadzonym z wykorzystaniem nowej strzelnicy możliwe jest nabycie doświadczenia w zakresie sprawnego posługiwania się bronią i strzelania, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla strzelca i osób postronnych.

W uroczystości wzięli udział: kpt Agnieszka Kierpka-Hoła z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Kowalczyk, dyrektor Biura Poselskiego posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego Piotr Hajnosz, reprezentant biura poselskiego posłą na Sejm RP Mariusza Krystiana Stanisław Kotarba, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty wraz z przedstawicielem mediów Andrzejem Famielcem i Sławomirem Gołotą, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Jolanta Król, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Jerzy Śniegowski, przedstawiciel Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Anna Szlagor, dyrektor LO w Trzebini im. Batalionu „Parasol”, dyrektor ZS nr 2 w Andrychowie Marek Babik, dyrektor ZS im. KEN w Kalwarii Z. Zbigniew Stradomski, Józef Jodłowski z ZSCKU w Radoczy, właściciel firmy Usługi Budowlane „Miłosz” Miłosz Biczak, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Edyta Sitarz, ks. dr Bartłomiej Bartosik, Bartłomiej Paluch ze Związku Strzeleckiego Oddział Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej, Joanna Lubnau z ZS im. Armii Krajowej w Andrychowie, Jarosław Lenik – radny, członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przewodniczący Rady Rodziców w ZSiPO Krzysztof Cichoń oraz poczet sztandarowy i młodzież klas mundurowych kalwaryjskiego liceum.

za: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek
20 stycznia 2024 16:52

no, pięknie się „chłopcy” promują przed wyborami, tylko takie pytanie – czy zaproszono osobę, która wymyśliła budowę strzelnicy ? zgłosiła ten pomysł ? bo nie widzę Go na zdjęciach, w tej gminie ludzi kreatywnych się „wycina” !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x