W Kalwarii pamiętali o rocznicy Katynia i Katastrofy Smoleńskiej

W rocznicę tragicznych dla Polski wydarzeń (w środę 10 kwietnia 2019 r.) zostały pod Tablicą Katyńską na terenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej złożone wieńce oraz znicze dla uczczenia pamięci pomordowanych Polaków w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku oraz innych miejscach kaźni z wiosny 1940 roku, a także w intencji tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej z przed dziewięciu lat.

W rocznicę tragicznych dla Polski wydarzeń (w środę 10 kwietnia 2019 r.) zostały pod Tablicą Katyńską na terenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej złożone wieńce oraz znicze dla uczczenia pamięci pomordowanych Polaków w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku oraz innych miejscach kaźni z wiosny 1940 roku, a także w intencji tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej z przed dziewięciu lat, w której śmierć poniosło 96 osób na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim.

Kwiaty pod tablicą złożyli m.in. Radni Rady Miejskiej: Jarosław Lenik i Marcin Zadora, Radni Powiatowi: Marek Cimer i Mirosław Nowak, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, Małopolska Wicekurator Oświaty Halina Cimer, Dyrektor KEN Zbigniew Stradomski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Kalwarii Zebrzydowskiej Bogumiła Moskała.

Po złożeniu kwiatów, uczestnicy uroczystości udali się na mszę św. w intencji ofiar katastrofy, zamówioną przez członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwość.

Lista osób, która zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.
Prezydent RP i inni członkowie delegacji
Przedstawiciele parlamentu
Posłowie
Senatorowie
Przedstawiciele Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń
Przedstawiciele Sił Zbrojnych RP
Osoby towarzyszące
Załoga

Żołnierze Sił Powietrznych RP

Cywilne pracownice wojska

Funkcjonariusze BOR

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Diana
Diana
11 kwietnia 2019 08:41

Miro teraz w PISie, a dopiero co był w PO, bua hah hah ;-))
Żarty na bok. Mam pytanie do organizatorów związane z tym przedsięwzięciem. Dlaczego nikt z mieszkańców czy gminnych organizacji nie zostali na ten apel zaproszony, dlaczego święte miejsce służy tylko jednej opcji politycznej?!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x