Utrudnienia w ruchu na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 17 do 19 sierpnia 2018 r.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach uprzejmie informuje, że w dniach od 17 do 19 sierpnia 2018 roku na terenie Sanktuarium OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z udziałem członków episkopatu oraz około 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach  uprzejmie informuje, że w dniach od 17 do 19 sierpnia 2018 roku  na terenie Sanktuarium OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej  odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z udziałem członków episkopatu oraz około 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

W związku z tym informujemy, że w dniach

– 17 sierpnia  2018 roku w godzinach  od 12.00 do 21.00

– 18 sierpnia  2018 roku  w godzinach od 18.00 do 23.00

– 19 sierpnia 2018 roku ( Niedziela- główne uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) w godzinach od 4.30 do 15.00

wystąpią poważne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

W szczególności dotyczy to  ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drogach powiatowych w piątek 17-go i niedzielę 19-go sierpnia  relacji: Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów  zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „ Grobkiem” oraz w rejonie Klasztoru OO Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów służbę będą pełnili funkcjonariusze Ruchu Drogowego.

Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska, na ulicach i drogach gminnych, przeznaczonych na lokalizację  parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości , uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Za powstałe niedogodności przepraszamy i prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział  w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem.

Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Policja prosi ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, Druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach  na terenie miejscowości Brody i miasta Kalwaria Zebrzydowska.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x