/Uczniowie KEN i mieszkańcy uczcili 40 rocznicę wizyty Honorowego Obywatela Kalwarii Zebrzydowskiej – Ojca Świętego Jana Pawła II

Uczniowie KEN i mieszkańcy uczcili 40 rocznicę wizyty Honorowego Obywatela Kalwarii Zebrzydowskiej – Ojca Świętego Jana Pawła II

W dniu dzisiejszym (7 czerwca 2019 r.) przed godz. 11:00 młodzież z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z mieszkańcami, Radnymi Rady Miejskiej i proboszczem parafii pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej złożyli kwiaty w miejscu, gdzie przed 40-tu laty wylądował Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

Minęło już 40-lat od tego wydarzenia, a słowa świętego już naszego rodaka dalej wybrzmiewają w narodzie. „Nie ustawajcie w modlitwie” – mówił do nas, gdy był z pielgrzymką do stóp kalwaryjskiej Pani. Te słowa są nadal aktualne i cieszy, że nie zostały zapomniane ani przez mieszkańców, ani przez młodzież, która nie była wówczas jeszcze świadkiem tych wydarzeń. 

Dyrektor KEN, pan Zbigniew Stradomski słusznie zauważył, że ta wielka obecność, nadal ma wpływ na to co się stało i nadal dzieje w Polsce. Ks. kanonik Wiesław Cygan (proboszcz parafii) przybliżył zaś zebranym w krótkich słowach kulisy wizyty papieskiej, przybliżając między innymi ważną posługę doktora Tadeusza Ryłki, który nie bał się wówczas jako lekarz zabezpieczać pielgrzymki, a przychodnia mieściła się w jego domu.

Po złożeniu kwiatów przez Dyrektora KEN Zbigniewa Stradomskiego, Radnych Rady Miasta Kalwaria Zebrzydowska Jarosława Lenika i Marcina Zadorę, ks. kanonika Wiesława Cygana, przedstawicielkę służby zdrowia z kalwaryjskiej przychodni oraz uczniów wraz z ich opiekunem ks. Grzegorzem Banowskim, udano się do Zespołu Szkół, gdzie zaprezentowano filmy, przemówienia i fotografie z Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. 

0 0 vote
Article Rating
Reklama