Tysiące osób bawiło się w Kalwarii na majówce charytatywnej z patronem

Takiego koncertu i takiego wydarzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej nie było przez długie lata. W sobotę na Majówce Charytatywnej z patronem „Wszystkie dzieci nasze są” bawiło się kilka tysięcy osób. Gwiazdą dnia był zespół „Baciary”, który przyciągnął prawdziwe tłumy. W czasie całego dnia kwestowano na rzecz potrzebujących wsparcia w leczeniu i rehabilitacji. Akcja zakończyła się sporym sukcesem.

Dziękujemy, że byliście z nami! Wydarzenie, które kiedyś urodziło się w mojej głowie czyli Majówka Charytatywna z patronem „Wszystkie dzieci nasze są” dzięki współpracy z mega ekipą wolontariuszy a także dzięki wam którzy byliście na koncercie Baciarów, zakończyła się naszym wspólnym sukcesem – mówi Tomasz Baluś Prezes Stowarzyszenia Św. Jana Pawła II patrona Kalwarii Zebrzydowskiej i dodaje: Kilka miesięcy temu postawiliśmy na zespół Baciary, byliśmy pewni ze to będzie strzał w 10 i tak też było. To nie koniec koncertów jakie jeszcze dla was przygotowaliśmy.

Sobotnie spotkanie przyciągnęło całe rodziny, z myślą o najmłodszych przygotowano dla nich sporo atrakcji. Co najważniejsze w czasie całego dnia panowała rodzinna wesoła atmosfera i co najważniejsze dopisała też pogoda. Nie zabrakło też dań z grilla a Koło Łowieckie „Jarząbek” zadbało o dziczyznę.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół „Promyki Krakowa”, nie mogło zabraknąć młodej i zdolnej wokalistki z naszego terenu. Gabi Katzer która wraz z zespołem, przygotowała publikę pod występ gwiazdy dnia czyli zespołu „Baciary”.

Chwilę po 16:00 rozpoczął się najbardziej wyczekiwany koncert, zagrał zespół Baciary. Góralska nuta i poczucie humoru szybko skradły serca kalwaryjskiej publiczności. Zespół zagrał najbardziej popularne kawałki. Tańce, okrzyki i radość – tak można opisać w skrócie reakcje słuchaczy. Na koniec symbolicznie ciupagą na pniaczku Baciary przecięły kabel i odłączyły zasilanie. Po brawurowym występie można było otrzymać autograf i sfotografować się z członkami kapeli.

W tym dniu także kibice piłkarscy powinni być zadowoleni bowiem mecz MKS Kalwarianka – Wierchy Rabka zakończył się wysoką wygraną gospodarzy 4:1.

Po emocjach sportowych na scenie zagości Lidia Jazgar z zespołem Galicja, utwory nawiązywały do patrona Stowarzyszenia Św. Jana Pawła II i pochodziły z albumu „Ale nam się wydarzyło”. Zamknięciem dnia był wstęp duetu „Jacek i Placek”.

W czasie wydarzenia zebrano 69 tys. 366 zł i 50 groszy, koszty związane z organizacją koncertów i zabezpieczeniem imprezy wyniosły 32.173 zł, wypracowany zysk to 37.193.50 zł. I ta kwota trafi na rehabilitacje bliźniaków Marysi i Olusia z Podolan i pilną operację serca Mateusza Chrobaka.

Głównym organizatorem majówki było Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.  Współorganizatorem wydarzenia –  Gmina Kalwaria Zebrzydowska, a partnerami – Gmina Stryszów, Gmina Sułkowice, CKSiT oraz firmy Domeno i Maspex.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x