Foto. CKZiU Nr 2 Wadowice

Zmagania młodych pasjonatów informatyki

17 szkół podstawowych uczestniczyło w finałowym etapie II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 26 maja br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach. Wygrał go Jan Ścibielski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach. Na kolejnych stopniach podium uplasowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Królowej Jadwigi w Barwałdzie Dolnym – Maria Mrzygłód i Franciszek Famielec.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych, w których odbywały się eliminacje. Zaproszono do nich 50 szkół podstawowych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej placówki. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły między innymi z gminy Wadowice, Tomice oraz Andrychów. W finałowym etapie uczestnicy mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się m.in. pytania odnoszące się do technologii informatycznych wykorzystywanych na poziomie szkoły podstawowej. Główną nagrodą w konkursie był innowacyjny smartwatch. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również siedem wyróżnień. Podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonała wicedyrektor CKZiU Nr 2 w Wadowicach Celina Guzdek.

Celem konkursu było m.in. zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zakresem wiedzy informatycznej opartej o obszary sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne, multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia uczniów na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Konkurs obejmował również wiedzę z zakresu przedmiotu informatyka realizowanego w szkole podstawowej.

Oprac. na podstawie materiału z CKZiU Nr 2 w Wadowicach. Foto. CKZiU Nr 2 Wadowice.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x