Trwają prace nad nowym przystankiem kolejowym i mijanką w Barwałdzie Średnim

W dniu wczorajszym (2 sierpnia) mieliśmy przyjemność zobaczenia prac przy budowie nowego przystanku kolejowego i mijanki na linii kolejowej 117 w Barwałdzie Średnim.

Prace posuwają się już widocznie i przystanek kolejowy zaczyna być już widoczny. Zostały już zamontowane słupy oświetleniowe, także można mniej więcej wiedzieć, gdzie się będzie kończyć i gdzie zaczynać. Jako ciekawostkę można podać fakt, że mieszkańcy gminy Kalwaria Zebrzydowska nie do końca kojarzą przystanek w Barwałdzie Średnim i zastanawiają się, czemu będzie tak daleko przenoszony (a myślą o przystanku w Barwałdzie Górnym).

Z daleka prace nad mijanką nie wyglądają aby się coś sporo zmieniło, ale dokładniejszy rekonesans zostanie wykonany, jak to wszystko podeschnie…

Przypomnijmy, że w Barwałdzie Średnim budowana jest mijanka (koszt całości prac na linii 117 ma wynieść 129 mln zł). Rozpoczęte w lipcu prace poprzedziły roboty przygotowawcze. Po rozbiórce starego toru wybudowany zostanie nowy wraz z siecią trakcyjną i urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. Dobudowany zostanie drugi tor, tzw. „mijanka” o długości blisko 1 km, który zapewni możliwość mijania się pociągów na jednotorowej trasie Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko Biała. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększy się przepustowość trasy. Umożliwi to uruchomienie dodatkowych połączeń przez przewoźników na trasie z Krakowa na Podbeskidzie.

Dziękujemy portalowi WadowiceOnline.pl za udostępnienie filmu.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x