Tomek rozgrywa swoją najważniejszą akcję w życiu. Możecie mu pomóc!

Jako piłkarz wygrał na boisku wiele ważnych meczów, a jako strażak wrócił zwycięsko z wielu akcji. W walce o zdrowie także nie daje za wygraną. 25-letni Tomek z Woźnik od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą wątroby. W niedzielę koledzy z boiska i straży organizują dla niego piknik charytatywny.

Jako piłkarz wygrał na boisku wiele ważnych meczów (na fotografii w dolnym rzędzie drugi z lewej), a jako strażak wrócił zwycięsko z wielu akcji. W walce o zdrowie także nie daje za wygraną. 25-letni Tomek z Woźnik od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą wątroby. W niedzielę koledzy z boiska i straży organizują dla niego piknik charytatywny.

Tomek od urodzenia zmaga się z wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Pomimo ciężkiej choroby nigdy się nie poddał i jest bardzo aktywny w życiu lokalnej społeczności. Od wielu lat należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach. Jest również zawodnikiem klubu piłkarskiego „Wikliniarz” Woźniki, w którym gra najczęściej na pozycji obrońcy.

Niestety, w ostatnim czasie musiał przerwać zarówno wyjazdy na akcje ratownicze, jak i grę w piłkę, ponieważ jego stan zdrowia pogorszył się. Kilka tygodni temu Tomek został poddany przeszczepowi wątroby, którą otrzymał od dawcy. Na szczęście operacja przebiegła pomyślnie. Dalsze leczenie jest jednak bardzo kosztowne. Tomek wymaga długiej rehabilitacji, zażywania drogich lekarstw i częstych wizyt w szpitalu w Warszawie.

Dlatego koledzy z boiska oraz straży postanowili pomóc i wspólnie organizują dla niego piknik charytatywny.

Z reguły strażacy pomagają innym, tym razem to nasz strażak potrzebuje wsparcia – mówią druhowie z OSP Woźniki.

– Tak jak Tomek przez wiele lat był podporą drużyny, tak teraz to my musimy go wesprzeć w tym trudnym dla niego momencie. Bądźcie z nami – zachęcają z kolei piłkarze Wikliniarza.

Piknik rozpocznie się w niedzielę, 13 sierpnia o godzinie 14:00 na boisku w Woźnikach. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, m.in. mecz piłkarski pomiędzy druhami z OSP Woźniki i Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Będą pokazy strażackie, jazda konna, jazda na quadach, parada motocyklowa, taniec zumby oraz wiele atrakcji dla dzieci. Nie zabraknie również loterii fantowej i licytacji charytatywnej, a o 19:00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Pogrom”.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x