Szlak murali w Wadowicach

Szlak murali w Wadowicach

W piątkowe popołudnie 4 sierpnia 2017r. członkowie komisji architektoniczno-urbanistycznej wraz z Wiceburmistrzynią Wadowic Ewą Całus udali się na rowerowy rekonesans po terenie miasta. Celem było znalezienie i wskazanie ścian, na których umieścić będzie można nowo powstające malunki. Zostaną one zaprojektowane przez znaną ilustratorkę – Martę Frej i z pewnością będą stanowić kolejną atrakcję turystyczną miasta,  ozdabiać budynki, a także pobudzać wrażliwość mieszkańców.

Tymczasem, pierwsza realizacja szlaku murali już powstaje w przejściu podziemnym obok dworca autobusowego i stacji PKP. Od kilku dni pracują tam trzy artystki: Joanna Róg-OciepkaKarolina Oczkowska oraz Anna Czermak, które zaprojektowały konceptualny mural odwołujący się do potencjału drzemiącego w Wadowicach – mieście, które w najbliższym czasie ma szansę dynamicznie się rozwijać w oparciu o sport i rekreację. Stąd żywa kolorystyka i wyjątkowa dynamika malunku przedstawiającego biegaczy stopniowo zamieniających się w ptaki oraz pędzących rowerzystów. Symboliczna jest też lokalizacja muralu – w przejściu ze skraju miasta do jego ścisłego centrum. – Chciałyśmy zrobić tutaj coś, co nada życie temu miejscu. – mówi Karolina Oczkowska, jedna z autorek projektu. Joanna Róg-Ociepka dodaje: – Aby osoby, które przechodzą przez przejście czuły się do niego zaproszone.

Mural i artystki już cieszą się zainteresowaniem mieszkańców okolicznych bloków. Artystki otrzymują pomoc w malowaniu i częstowane są ciastem. Proces powstawania mogą Państwo prześledzić w poniższej galerii.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x