To działa. I Ty skorzystaj z naszej pomocy

Już 103 osoby – 40 mężczyzn oraz 63 kobiety – skorzystały z usługi indywidualnego transportu door-to-door na terenie Powiatu Wadowickiego, realizowanego przez Starostwo Powiatowe od kwietnia tego roku. W ramach Programu Otwarty Samorząd – Aktywny Mieszkaniec” wykonano ponad 300 kursów, dzięki którym osoby starsze oraz niepełnosprawne mogły dostać się np. do lekarza, na szczepienia, do apteki czy na rehabilitację. W ramach usługi można również do miejsca zatrudnienia, gdyż jednym z celów projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna.

Powiat Wadowicki jest jednym z zaledwie kilku małopolskich samorządów, które zapewniają pomoc osobom mającym problemy z poruszaniem się. Usługa cieszy się dużym powodzeniem. Główne miejsca docelowe, do których zamawiany jest transport, to ośrodki zdrowia, ośrodki rehabilitacyjne oraz środowiskowe domy samopomocy.

Przedsięwzięcie służy osobom starszym, z niepełnosprawnościami, słabowidzącym oraz wszystkim innym, które potrzebują wsparcia w zakresie mobilności. Fundusze otrzymane w ramach konkursu ogłoszonego przez PFRON-u (ponad 500 tys. zł) zostały przeznaczone przede wszystkim na zakup samochodu dostosowanego do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Regulamin usługi przewiduje obecność podczas przewozu opiekuna osoby niepełnosprawnej. Jednocześnie, w projekcie możliwe jest skorzystanie z bezpłatnej pomocy asystenta przewozów (np. przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu, czy przemieszczaniu się z budynku do pojazdu). Osoba niewidoma może skorzystać z przejazdu wspólnie z psem – przewodnikiem.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020. Partnerem projektu jest Gmina Mucharz.

Chętni do skorzystania z usługi bezpłatnego transportu mogą zgłaszać się do biura projektu – tel. 33-873-42-95 (w godzinach pracy starostwa powiatowego podanych poniżej) lub za pomocą formularza elektronicznego znajdującego się na stronie internetowej Powiatu Wadowickiego – https://bit.ly/3Cfnest

Godziny pracy Starostwa Powiatowego w Wadowicach, w których można telefonicznie uzyskać informacje i zamówić usługę:

Poniedziałek 7:30 – 15:30

Wtorek 7:30 – 16:30

Środa 7:30 – 15:30

Czwartek 7:30 – 15:30

Piątek 7:30 – 14:30

About Author

Reklama