Burmistrz protestuje przeciwko otwieraniu marketów w niedziele i pisze list do Premiera Morawieckiego

W dzisiejszym wydaniu Naszego Dziennika został opublikowany artykuł „Zamknąć fałszywe poczty” w którym między innymi przeciwko otwieraniu marketów w niedzielę, pod przykrywką usług pocztowych wypowiada się Burmistrz Augustyn Ormanty. W artykule cytowany jest także list, jaki włodarz Kalwarii Zebrzydowskiej wystosował do Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Artykuł nieprzypadkowo został opublikowany w dniu dzisiejszym, gdyż to właśnie dziś posłowie mają pochylić się nad nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Burmistrz uważa, że znamiennym dla jego stanowiska było otwarcie marketów w niedzielę 5 września, kiedy to Sanktuarium Kalwaryjskim trwała Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Z wielkim bólem serca ujrzałem jednak, że w dniu Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Kalwaryjskiego, część rodzin z mojej gminy i okolic nie mogła uczestniczyć w tych uroczystościach. Rodzina to fundament i podstawa. Byłem zdruzgotany, że jedna z wielkich sieci handlowych właśnie w tym świętym dla rodzin dniu, znalazła sposób, aby przykuć łańcuchem obowiązków do kas sklepowych swoich pracowników – pisze więc w swoim liście Augustyn Ormanty do Premiera RP.

Polecamy do przeczytania cały artykuł zamieszczony w Naszym Dzienniku.

 

[aktualizacja 17 września 2021 r.]

podajemy pełną treść listu Burmistrza Augustyna Ormantego do Premiera Mateusza Morawieckiego:

 

Kalwaria Zebrzydowska, 14.09.2021 r.

PDG.0541.35.2021

Szanowny Pan
Premier Rzeczpospolitej Polskiej
Mateusz Morawiecki

Szanowny Panie Premierze, zwracam się do Pana jako Przedstawiciela Narodu oraz gwaranta zmian, jakie dokonały się w sferze rodzinnej. Zmiana modelu rodziny, jaka dotknęła nasz Naród przez dziesięciolecia zbrodniczego systemu komunistycznego oraz bezdusznej kapitalistycznej
materializacji, wypaczyły nie tylko Ducha Narodu, ale także Ducha Rodziny i więzi, jakie od wieków pielęgnowały nasze rodziny. Świat zamienił z Być na Mieć. Zniknęły w większości nie tylko rodziny wielopokoleniowe, ale także zostały zaburzone naturalne funkcje Kobiety i Mężczyzny, Żony i Matki,
Męża i Ojca. Dzięki wprowadzeniu jednak programów prorodzinnych, pochyleniu się nad funkcjąrodziny przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości, Polska rodzina zaczęła się odbudowywać. Nie muszę Panu Premierowi mówić, jak jest to ważne dla Naszej Ojczyzny.

Szanowny Panie Premierze, z wielkim bólem serca ujrzałem, że w dniu Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Kalwaryjskiego, część rodzin z mojej gminy i okolic nie mogła uczestniczyć w tych uroczystościach. Rodzina to fundament i podstawa. Byłem zdruzgotany, że jedna z wielkich sieci handlowych właśnie w tym świętym dla rodzin dniu, znalazła sposób, aby przykuć łańcuchem obowiązków do kas sklepowych swoich pracowników. Wprowadzenie usług kurierskich do marketów, stało się sposobem na otwarcie wielkopowierzchniowych sklepów w niedzielę. Biedni pracownicy nie mogą odmówić, nie zostawią bowiem swych małżonków oraz swych dzieci w ubóstwie. Zakaz handlu w niedzielę jest w moim odczuciu, prawdziwą realizacją przykazania „Pamiętaj aby dzień święty święcić”.

Jestem zmuszony wyrazić kategoryczny sprzeciw wobec takich praktyk i prosić Pana Premiera o jak najszybszą pomoc. Pomoc dla rodzin, które są rozbijane w dniu, który powinien je łączyć. Wydaje mi się, że zmiana która pozwoliłaby, aby w niedzielę czynne były tylko usługi pocztowe w marketach, a pozostała działalność nadal byłaby niedostępna, szybko zneutralizowałaby atak na Polską Rodzinę. Szanowny Panie Premierze, jako Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, wiem że Rząd zna powagę sytuacji i pracuje już nad środkami zaradczymi. Mój głos jest głosem tych, którzy muszą milczeć, aby móc zapracować na chleb powszedni. Trzydzieści jeden lat temu rozpoczęła się era samorządności w Polsce. Wszyscy pragniemy pracować dla dobra Ojczyzny w duchu, wierze i pięknie tradycji rodzinnych naszych przodków.

Jestem głęboko przekonany, że przy Pana pomocy, rodziny znów będą mogły się cieszyć radością przebywania razem.

Z wyrazami szacunku
dr hab. inż. Augustyn Ormanty
Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x