To był piękny dzień ze świętym Janem Pawłem II

Stowarzyszanie św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii w liturgiczne wspomnienie świętego zorganizowało galę stypendystów programu „Musicie od siebie wymagać”, w czasie której 30 uczniów otrzymało stypendia, spotkanie zakończył wyjątkowy koncert ELENI.

22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, sprawowaną przez Ojca prowincjała Egidiusza Włodarczyka, Ojca Kustosza Cypriana Moryca i Księdza Proboszcza Wiesława Cygana, kościół wypełnił się wiernymi, obecna była młodzież oraz poczty sztandarowe reprezentujące szkoły, stowarzyszenia i organizacje z terenu całej gminy. Pod pomnikiem patrona złożono wiązanki kwiatów i odśpiewano „Barkę”.

W czasie uroczystej gali 30 uczniów otrzymało stypendium „Musicie od siebie wymagać”. Na realizacje Programu Stypendialnego „Musicie od siebie wymagać”, Stowarzyszenie otrzymało dotację z Gminy Kalwaria Zebrzydowska. O rozdziale stypendiów zadecydowano w toku postępowania rekrutacyjnego, biorąc pod uwagę kryteria dochodowe w rodzinie oraz wyniki w nauce. Złożonoh blisko 100 wniosków o stypendium.

Powołując do życia Stowarzyszanie jednym z naszych celów było budowanie żywego pomnika papieża i właśnie poprzez ten program chcemy go wspólnie budować – mówił Tomasz Baluś prezes Stowarzyszenia i dodaje jestem pewny, że dla młodych ten dzień był dobrą motywacją do dalszej nauki i rozwoju. Prosiłem młodych aby zawsze przyświecały im słowa papieża „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

W czasie Gali stypendia wręczyli Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Radny Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Łukasz Dragan, Małopolska Wicekurator Oświaty Halina Cimer , ks. proboszcz Wiesław Cygan oraz Kustosz Sanktuarium Ojciec Cyprian Moryc OFM, którzy również przekazali młodym ważne i motywujące słowa.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był koncert Eleni, Sala podczas koncertu była wypełniona po brzegi. Wokalistka wraz z jej wieloletnimi muzykami zaśpiewała swoje najpopularniejsze piosenki porywając publiczność do wspólnej zabawy. Występ zakończył utwór Eleni specjalnie dedykowany Janowi Pawłowi II.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x