„Talenty 2022” nie tylko dla młodzieży

Wadowickie Centrum Kultury rozpoczęło nabór dla osób, które chcą się zaprezentować na tegorocznym Festiwalu Artystycznym „Talenty 2022”. Można będzie śpiewać, tańczyć, recytować, ale też miksować, pisać blogi czy kręcić vlogi. Po raz pierwszy do eliminacji dopuszczeni są utalentowani dorośli.

Festiwal Artystyczny „Talenty” jest już swego rodzaju tradycją, która od 20 lat pozwala wyławiać z tłumu nieprzeciętne dzieci i młodzież z powiatu wadowickiego. Wśród aktywnych i znanych artystów, którzy brali udział w festiwalu byli: Michał Sikorski, Joanna Jucha, Malwina Kusior, Lena Czechowicz czy Daniel Najbor.

W tym roku organizatorzy namawiają do udziału także osoby dorosłe, które były dotąd pomijane. Nadal będą królować tradycyjne kategorie „sceniczne” jak: wokal, muzyka, taniec, teatr, recytacja czy literatura. Jednak dla wszystkich tych, którzy mają nietypowe pasje i talenty, powstała nowa przestrzeń w nowej kategorii pn.„kreatywne”.

Zmianie uległy również kategorie „niesceniczne” i zamiast plastyki, fotografii czy filmu powstały „sztuki plastyczne” i „wizualne”. W tych kategoriach, oprócz wcześniej wspomnianych mieszczą się: instalacje, kolaże, grafiki, komiksy i nawet aplikacje itp.

Wyłonienie talentów Gminy Wadowice odbędzie się online na podstawie przesłanych przez uczestników nagrań i plików. Szkoły średnie i osoby dorosłe z całego powiatu również zgłaszają się do etapu organizowanego przez WCK w terminie do 4 marca 2022 r.

Eliminacje powiatowe odbędą się 23 (taniec), 24 (muzyka i wokal) oraz 25 (recytacja i teatr) marca 2022 r. w Wadowickim Centrum Kultury. Na zgłoszenia dzieci i młodzieży z Gminnych Ośrodków Kultury WCK czeka do 11 maca br. Na koncert laureatów zapraszamy 3 kwietnia br.

Szczegółowe informacje o naborze do „Talentów 2022” można znaleźć na stronie: https://wck.wadowice.pl/talenty-2022/

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x