„Święty z Wadowic – Jan Paweł II” – koncert w dniu młodych

W sobotę odbył  się niezwykły koncert z piosenkami z widowiska “Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.

W sobotę (15 sierpnia 2020 r.) odbył  się niezwykły koncert z piosenkami z widowiska “Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.

To wyjątkowe widowisko zostało przygotowane przez Fundację Pełni Kultury i Narodowe Centrum Kultury. Jego organizatorami byli: Fundacja Wiara i Prawdy Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, Gmina Kalwaria Zebrzydowska. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Widowisko zostało w 2016 r. wystawione dwukrotnie: 26 lipca w Operze Krakowskiej oraz 28 lipca plenerowo na wadowickim rynku.

Widowisko to próba ukazania świętości Karola Wojtyły – żywej, prawdziwej i pełnej mocy. Zaskoczeniem jest już samo podejście do tematu, bo spektakl o Janie Pawle II rozpoczyna się od… jego śmierci, a przewodnikiem widza staje się Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. „Santo subito” wykrzyczane w kilka chwil po pogrzebie papieża, napędza korowód wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Po drodze jesteśmy świadkami wielu tajemniczych znaków oraz poruszających świadectw płynących z odległych zakątków świata.

W Kalwarii wystąpili: Magda Steczkowska, Justyna Reczeniedi, Joanna Smajdor, Hanka Wójciak, Andrzej Lampert, Rafał Żur, Darek Mucha, Mateusz Nagórski, Mariusz Ostrowski, Lidia Olszak, Wojciech Trela. Orkiestra pod batutą: Miłosz Wośko. Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Odrobina. Scenariusz i reżyseria: Michał Zabłocki. Prowadzenie: Marek Zając

fot. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x