Święto Gminy za nami !!!

Sobotnie Święto Gminy – Festyn Ekologiczny tym razem nietypowo przywitało nas upałami. W sobotę (29 czerwca) już od godz. 12:00 czekała na mieszkańców moc atrakcji. 

 

Największym zaskoczeniem już na samym początku był rewelacyjny Teatr Katarynka, który prowadził dla dzieci nie tylko animacje i warsztaty aktorskie, ale także zaprezentował Musical i koncert. Warto wspomnieć, że dewiza bawić i uczyć była wszechobecna, dobrze wpisując się w hasło tegorocznego święta: Festyn Ekologiczny. Od lat nie widziałem tak dobrze przygotowanego programu. Teatr Katarynka bawił nie tylko w swoim kolorowym namiotem, czy imponującą Piana Party, ale także na scenie zaprezentował koncert: Kalejdoskop Marzeń i Snów (osobiście dodam, że niektóre piosenki pomimo iż skierowane dla dzieci, sam śpiewałem, gdyż były w moich ulubionych aranżacjach). Na dzieci czekały także warsztaty artystyczne, eurobungee i dmuchańce. 

Ekologia nie była jednak skierowana tylko dla dzieci. Stoiska ekodoradcy gminnego, oraz WFOŚiGW były przeznaczone już dla dorosłych mieszkańców i wzbudzały zainteresowanie. Co ciekawe, warto podkreślić, że swoje stoisko miały miedzy innymi SPZOZ, czy Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Na scenie wysoki poziom zaprezentowały rodzime zespoły z Kalwarii jak: Migotki, Anna Maryon, Kalwaryjska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta Przytkowice, Zespół Regionalny Sami Swoi czy Chór Kobiet Spryciary. Całość zaś okraszona zostatała darmowym poczęstunkiem przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich: Leńcze, Bugajanki, Swojskie Klimaty z Barwałdu Średniego. 

Bardzo pozytywnie muszę się odnieść do tegorocznego repertuaru gwiazd na tegorocznym Święcie Gminy. LIBER, The Best of Maanam oraz Oskar Mądracki wzbudzili pozytywne emocje i większość z obecnych bawiła się z nimi doskonale. W sumie nie spodziewałem się, że tak dobrze znałem ten repertuar.

I tu muszę przyznać, że Panie z referatu Ochrony Środowiska spisały się na medal i przeszły moje najśmielsze oczekiwania w sprawie przygotowania Święta Gminy, którego organizacji w tym roku podjął się Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska. Impreza ta, nie odbyłaby się bez pomocy partnerów i sponsorów, którzy wsparli to wydarzenie i za to należą im się ogromne podziękowania.

Andrzej Famielec

ps. Spędziłem na Kalwariance dobrych ponad 11 godzin i nie żałuję. Bawiłem się dobrze, mimo że żar lał się potwornie z nieba i wielu zrezygnowało z uczestnictwa przez niego. Jeżeli następną imprezę będą organizować te same osoby i partnerzy, to idę w ciemno. W sumie poza chłodem nie brakowało niczego. Dobre lody, kiełbaska, piwo, poczęstunek KGW znajomi, rewelacyjni nagłośnieniowcy (jedni z najlepszych jakich tu słyszałem). Następnym razem wezmę jeszcze żonę, bo żałowała jak zobaczyła fotografie…

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x