mat. WCK Wadowice

Wadowickie Koncerty Organowe – wyjątkowe koncerty w Bazylice przez trzy kolejne niedziele

Wadowicka Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny stanie się miejscem wyjątkowych wydarzeń muzycznych, które przyciągną melomanów i miłośników muzyki organowej z całego kraju. Przez trzy kolejne niedziele, począwszy od 7 lipca, w murach świątyni zabrzmią wyjątkowe utwory dzięki niezwykłym gościom. Na wadowickich organach zagrają: Ines Maidre, Witold Zalewski oraz Dariusz Bąkowski-Kois.

 

Ines Maidre – 7 lipca, godzina 16:00

Pierwszy koncert z cyklu odbędzie się 7 lipca o godzinie 16:00, a na organach zagra Ines Maidre. Maidre ukończyła Estońską Akademię Muzyczną w Tallinie, uzyskując dyplomy z wyróżnieniem w zakresie organów i fortepianu. Jest nie tylko wybitną organistką, ale również klawesynistką. Jako członkini zespołu Musica Celines wykonuje repertuar klawiszowy od wczesnego renesansu po późny barok. Ponadto, Ines Maidre udziela się jako pedagog, prowadząc liczne kursy mistrzowskie oraz konferencje. Jej występ w Wadowicach z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Witold Zalewski – 14 lipca, godzina 16:00

Tydzień później, 14 lipca o godzinie 16:00, w Bazylice zagra Witold Zalewski. Jest on znanym solistą, który regularnie koncertuje na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Witold Zalewski występował w takich miejscach jak katedra św. Patryka na Manhattanie, katedra Notre-Dame w Paryżu, katedra św. Andrzeja w Sydney, Tokio Metropolitan Art Space oraz w Buenos Aires, Montevideo i Rio de Janeiro. Podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski pełnił funkcję organisty w liturgiach sprawowanych przez papieża, m.in. w Katedrze Wawelskiej i Sanktuarium w Łagiewnikach.

Dariusz Bąkowski-Kois – 21 lipca, godzina 16:00

Ostatni koncert z cyklu odbędzie się 21 lipca o godzinie 16:00, a zagra na nim Dariusz Bąkowski-Kois. Jest on nie tylko wybitnym organistą, ale również historykiem, który ukończył Uniwersytet Jagielloński w 1997 roku oraz Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów w 2000 roku. Studiował wykonawstwo francuskiej neoromantycznej symfoniki organowej oraz grę na klawesynie, klawikordzie i pianoforte w Warszawie i Wiedniu. Koncertował w wielu krajach, występując m.in. w Archikatedrze św. Piotra w Kolonii i Katedrze NMP w Moskwie. Od 1999 roku związany jest z Akademią Muzyczną w Krakowie, gdzie uzyskał doktorat, habilitację i tytuł profesora sztuk muzycznych. Pełnił funkcje Prorektora ds. dydaktyki oraz Kierownika Katedry Organów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów do uczestnictwa w tych wyjątkowych koncertach. To niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć mistrzów muzyki organowej na żywo i poczuć magię ich gry w murach wadowickiej Bazyliki. Każdy z koncertów zaczyna się o godzinie 16:00. Wadowickie Centrum Kultury wraz z proboszczem Bazyliki ONMP zapraszają. Wstęp wolny.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x