Sosnowianka zdobywa Puchar Burmistrza - fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Sosnowianka zdobywa Puchar Burmistrza

W tegorocznej edycji Pucharu Burmistrza Miasta najlepszą drużyną okazała się KS Sosnowianka Stanisław Dolny, która w finale po rzutach karnych pokonała MKS Kalwariankę, trzecie miejsce zajął Cedron Brody a czwarte Żarek Barwałd Górny.

W tegorocznej edycji Pucharu Burmistrza Miasta najlepszą drużyną okazała się  KS Sosnowianka Stanisław Dolny, która w finale po rzutach karnych pokonała MKS Kalwariankę, trzecie miejsce zajął LKS Cedron Brody a czwarte WKS Żarek Barwałd Górny.

Turniejowi towarzyszyły emocje niczym jak na Mundialu w Rosji, szczególnie spotkanie finałowe mogło przypominać niedzielne mecze na Mistrzostwach Światach, o ostatecznym rozstrzygnięciu finałowego starcia zdecydowały rzuty karne i podobnie jak na mundialu popis swoich umiejętności dali brakarze.

W sobotę rozgrywano mecze eliminacyjne do finału awansowała MKS Kalwarianka, która broniła tytułu wywalczonego przed rokiem i gospodarz rozgrywek KS Sosnowianka Stanisław Dolny, o trzecie miejsce miały walczyć ekipy Cedronu Brody i Żarka Barwałd Górny.

W pierwszym niedzielnym meczu LKS Cedron Brody pokonał WKS Żarek Barwałd Górny 3:1. W finale o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które po bezbramkowym remisie, przyniosły trofeum KS Sosnowianka Stanisław Dolny.

Ogromne gratulacje należą się dla wszystkich zawodników całej naszej drużyny oraz trenera Jarka Gąstała za prestiżową wygraną w Pucharze Burmistrza jak również za wiosenną walkę na boiskach IV ligowych w bardzo trudnym okresie dla Klubu – mówi Dariusz Kowalówka prezes Sosnowianki Stanisław Dolny

 

Wyniki sobotnich meczy w ramach turnieju o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej:

KS Sosnowianka – LKS Leńcze 3:2

LKS Sokół Przytkowice – WKS Żarek Barwałd Górny 0:0 Karne 7:8

LKS Cedron Brody – LKS Olimpia Zebrzydowice – goście nie dojechali (3:0 walkower)

MKS Kalwarianka – LKS Pogoń Bugaj 3:0

PÓŁFINAŁY

KS Sosnowianka – WKS Żarek Barwałd Górny 1:0

LKS Cedron Brody – MKS Kalwarianka 0:2

NIEDZIELA

Mecz o 3 miejsce WKS Żarek Barwałd Górny – LKS Cedron Brody 1:3

Finał KS Sosnowianka – MKS Kalwarianka 0:0 Karne 2:1

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x