W tegorocznej edycji Pucharu Burmistrza Miasta najlepszą drużyną okazała się KS Sosnowianka Stanisław Dolny, która w finale po rzutach karnych pokonała MKS Kalwariankę, trzecie miejsce zajął LKS Cedron Brody a czwarte WKS Żarek Barwałd Górny.
Turniejowi towarzyszyły emocje niczym jak na Mundialu w Rosji, szczególnie spotkanie finałowe mogło przypominać niedzielne mecze na Mistrzostwach Światach, o ostatecznym rozstrzygnięciu finałowego starcia zdecydowały rzuty karne i podobnie jak na mundialu popis swoich umiejętności dali brakarze.
W sobotę rozgrywano mecze eliminacyjne do finału awansowała MKS Kalwarianka, która broniła tytułu wywalczonego przed rokiem i gospodarz rozgrywek KS Sosnowianka Stanisław Dolny, o trzecie miejsce miały walczyć ekipy Cedronu Brody i Żarka Barwałd Górny.
W pierwszym niedzielnym meczu LKS Cedron Brody pokonał WKS Żarek Barwałd Górny 3:1. W finale o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które po bezbramkowym remisie, przyniosły trofeum KS Sosnowianka Stanisław Dolny.
Ogromne gratulacje należą się dla wszystkich zawodników całej naszej drużyny oraz trenera Jarka Gąstała za prestiżową wygraną w Pucharze Burmistrza jak również za wiosenną walkę na boiskach IV ligowych w bardzo trudnym okresie dla Klubu – mówi Dariusz Kowalówka prezes Sosnowianki Stanisław Dolny
Wyniki sobotnich meczy w ramach turnieju o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej:
KS Sosnowianka – LKS Leńcze 3:2
LKS Sokół Przytkowice – WKS Żarek Barwałd Górny 0:0 Karne 7:8
LKS Cedron Brody – LKS Olimpia Zebrzydowice – goście nie dojechali (3:0 walkower)
MKS Kalwarianka – LKS Pogoń Bugaj 3:0
PÓŁFINAŁY
KS Sosnowianka – WKS Żarek Barwałd Górny 1:0
LKS Cedron Brody – MKS Kalwarianka 0:2
NIEDZIELA
Mecz o 3 miejsce WKS Żarek Barwałd Górny – LKS Cedron Brody 1:3
Finał KS Sosnowianka – MKS Kalwarianka 0:0 Karne 2:1
About Author
You may also like
-
Zapraszamy do udziału w projekcie „Tyle Światów” – inkluzja kulturalna poprzez fotografię!
-
Defibrylator AED na Budynku Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska – Inwestycja w Bezpieczeństwo Mieszkańców
-
Światowy Dzień Poezji z Antonim Słonimskim
-
Nowa komenda straży pożarnej w Wadowicach rośnie w oczach! Wizytacja Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa
-
Konferencja w Kalwarii Zebrzydowskiej o profilaktyce i leczeniu uzależnień wśród dzieci i młodzieży
-
Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników gminy!
-
Gmina Kalwaria podpisała umowę w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
-
Wystawa fotografii Wojciecha Ćwiękały
-
Burty do przyczepy – po co się je stosuje?