Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Przytkowicach - fot. KPP w Wadowicach

Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Przytkowicach

W dniu 28 czerwca 2018 roku dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Przytkowicach wraz ze swoimi opiekunkami odwiedziły Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.Spotkanie zostało zorganizowane w ramach półkolonii wakacyjnej organizowanej przez szkołę. Dzięki wizycie uczniowie mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

W dniu 28 czerwca 2018 roku dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Przytkowicach wraz ze swoimi opiekunkami odwiedziły Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.Spotkanie zostało zorganizowane w ramach półkolonii wakacyjnej organizowanej przez szkołę. Dzięki wizycie uczniowie mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Małych gości przywitał Dzielnicowy sierż. szt. Krzysztof Żmuda który oprowadził milusińskich po budynku pokazując jak pracują policjanci. Dzieci podczas wizyty w komisariacie zapoznawały się ze specyfiką pracy policji oraz zwiedziły jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek. Uczniowie odwiedzili większość pomieszczeń znajdujących się w Komisariacie Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej w tym pomieszczenie z lustrem weneckim poznając zasadę jego działania. W trakcie spotkania uczniom i ich opiekunom przybliżono założenia ogólnopolskich akcji profilaktycznych „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Bezpieczne wakacje 2018” oraz „Obozy harcerskie”.  Uczniowie odwiedzili także stanowisko dowodzenia w komisariacie oraz zostały im przypomniane numery alarmowe 997 oraz 112. W trakcie spotkania dzieci mogły sprawdzić jak działają kajdanki, alkomaty i inny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań wskazujących na duże zainteresowanie pracą policjantów.

Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło dużo emocji.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x