Słowiańskie Zuchowanie

W dniach 3-7 sierpnia, zuchy z Hufca Ziemi Wadowickiej i dzieci niezrzeszone w wieku zuchowym, uczestniczyły w Biwaku Zuchowym NAL „Słowiańskie Zuchowanie”, który odbył się w Harcerskiej Bazie Obozowej „Zalesie” w Stryszowie. Fabuła biwaku nawiązywała do życia Słowian.

W skutek koniunkcji sfer, jaka miała miejsce w zaleskim lesie, zostaliśmy przeniesieni, do ich pradawnej krainy. Szansa na powrót do naszych czasów nadarzyć się miała dopiero za kilka dni. Jednak by móc opuścić ten wymiar, zuchy musiały zjednać sobie przychylność bogów i przezwyciężając trudy, by dostąpić tytułu nazywania siebie prawdziwym Słowianinem.
Zuchy przez cały biwak zgłębiały tajniki życia w słowiańskiej osadzie. Wykonywały różne zadania związane z codziennymi czynnościami jej mieszkańców. Poznały ich wierzenia i bóstwa czczone przez ten lud, a także sposoby obchodzenia ważnych dla nich świąt.

Nawiązując do pasji i zainteresowań dzieci, organizowane były różnego rodzaju majsterki, zajęcia, gry oraz świecowiska, które oprócz walorów rozrywkowych zawierały również elementy edukacyjne. W celu uatrakcyjnienia biwaku, teren bazy nawiązywał obrzędowością, zajęciami programowymi do osady słowiańskiej. Zuchy podczas trwania biwaku zdobywały trop Słowianie/ Słowianki.

Pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych, na twarzach dzieci gościł uśmiech i rewelacyjnie się bawiły.
W ostatnim dniu biwaku, uczestnicy pojechali na wycieczkę do ParkuRozrywki GoKidz! i Parku Trampolin GoJump w Krakowie.
Zadanie dofinansowane było przez Gminę Wadowice.

phm. Joanna Kręcichwost – komendantka biwaku

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x