Ruszyły przygotowania do wielkiego Finału WOŚP w Kalwarii – Wiatr w żagle!

Coraz mocniej rozkręcają się przygotowania do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie Kalwaria Zebrzydowska, który działa po raz kolejny przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ubiegłym razem udało się zebrać prawie 100 tysięcy złotych, tym razem chcemy poprawić ten wynik!

Coraz mocniej rozkręcają się przygotowania do 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie Kalwaria Zebrzydowska, który działa po raz kolejny przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ubiegłym razem udało się zebrać prawie 100 tysięcy złotych, tym razem chcemy poprawić ten wynik!

W naszym Sztabie zarejestrowanych jest 107 wolontariuszy, którzy wyjdą na ulice 12 stycznia 2020 roku (niedziela) i będą kwestować dla dziecięcej medycyny ratunkowej. Ponadto w Sztabie działa kilkunastoosobowa ekipa sztabowa, która przygotowuje imprezę finałową, pozyskuje darczyńców i partnerów, przygotowuje przedmioty na loterię i aukcje. Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Co będzie się działo 12 stycznia?

Hasło finałowe brzmi „Wiatr w żagle”, a więc tegorocznym motywem przewodnim WOŚP jest żagiel i wszystko, co związane z morzem. Dlatego w Kalwarii też gramy szantowo! Ramowy program wydarzenia:

12:00 – zlot piratów i marynarzy na Rynku – zapraszamy dzieciaki z morskimi atrybutami (maskotki, przebrania itp.) do wspólnych zbaw i konkursów z nagrodami

– degustacja zupy (Smaki Gościńca)
– śpiewanie szant

12:30 – parada piratów – wspólne przejście ulicami do sali widowiskowej CKSiT, ul. Boniewskiego 3

12:30 – 19:45 – program na sali widowiskowej

w holu:
– warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych,
– kącik piękności,
– kącik gastronomiczny,
– loteria fantowa

na scenie:
– aukcje,
– występy muzyczne – m.in. Gabrysia Katzer (zwyciężczyni Szansy na Sukces dla dzieci i finalistki zmagań o występ na junior Eurovision 2019), zespół Sami Swoi, – konkursy (m.in. słodki konkurs z Cukiernią Kwiatek)
– zumba,
– pokazy pierwszej pomocy
– losowanie nagrody głównej w loterii

20:00 – Światełko do Nieba – korty tenisowe MKS Kalwarianka

Szczegółowy program pojawi się wkrótce.

W program włącza się także m.in. Cukiernia Pysia, Cukiernia Kwiatek, Spółdzielnia Smaki Gościńca, Gastrosfera – czekamy na kolejnych!

Działamy już – Szantowisko w Pysi

Już w przyszłym tygodniu zaczynamy działania angażujące Kalwarian. Zapraszamy na wspólne śpiewanie szant w Cukierni Pysia (Rynek), które odbędzie się 12 grudnia (czwartek), o godz. 18:00. Nie trzeba mieć śpiewnika, ani specjalnych zdolności wokalnych – wystarczy przyjść, napić się wspólnie kawy, spędzić czas z innymi ludźmi, a przy okazji pośpiewać. Jeśli grasz na instrumencie- zabierz go ze sobą! Wstęp wolny!

Jak możesz się zaangażować?

Jeśli nie jesteś wolontariuszem, a chcesz wspomóc nasz kalwaryjski Finał WOŚP – zgłoś się do Sztabu. Wszystkie ręce na pokład! Możesz przekazać przedmiot lub usługę na aukcję lub loterię, możesz wykonać coś samodzielnie, ale możesz także ofiarować swój czas i umiejętności podczas Finału (np. przygotowywać herbatę, przeprowadzać warsztaty, dbać o porządek itp.). Przekazywać przedmioty/usługi mogą osoby prywatne, ale także firmy. W zeszłym roku byliśmy zaskoczeni pozytywną odpowiedzią od przedsiębiorców i twórców z naszej Gminy. Mamy nadzieję, że w tym razem będzie podobnie.

Zapraszamy także do dzielenia się swoimi historiami związanymi z WOŚP. Prawie każde dziecko po urodzeniu badanie jest sprzętem z czerwonym serduszkiem, wielu mieszkańcom naszej gminy ten sprzęt ratował życie.

Ale… o co chodzi?

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. „Światełko do Nieba”. W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni. W ciągu 27. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld PLN. (informacja ze strony: https://www.wosp.org.pl/final)

Kontakt ze Sztabem

Sztab WOŚP Kalwaria Zebrzydowska nr 3656
przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zeb., Stare Kino, Mickiewicza 4
tel. 33 873 37 71
Koordynator WOŚP: Sonia Knapczyk sonia.knapczyk@ckstkalwaria.com
Funpage na Facebooku: https://www.facebook.com/wospkalwariazeb/
Można także kontaktować się z poszczególnymi członkami Sztabu.

Nie dzielmy się na tych, którzy są przeciw, za lub obojętni wobec WOŚP. Po prostu zróbmy razem coś dobrego, nie tylko dla innych, ale także dla siebie, bo wszyscy mamy w rodzinach dzieciaki, które potrzebują specjalistycznych badań i profesjonalnej opieki medycznej od pierwszych godzin życia.

Galeria z 27. Finału WOŚP w Kalwarii:

https://www.facebook.com/pg/ckstkalwaria/photos/?tab=album&album_id=2129325253777471

Sonia Knapczyk
Sztab Kalwaria Zebrzydowska

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x