Ruszają prace związane z przebudową ulicy 3 Maja

Podpisano umowę i przekazano plac budowy na realizację robót budowlanych związanych z gruntowną przebudową ulicy 3 maja w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zakres inwestycji obejmuje kompleksową przebudowę ulicy od skrzyżowania z ul. Rynek do ul. Kościuszki.

Zgodnie z wypracowanym kompromisem i po licznych konsultacjach z mieszkańcami ulicy, postanowiono, iż remont nie będzie ingerował w nawierzchnie drogi, która pozostanie podłożem asfaltowym.

W ramach przebudowy zaplanowano remont i przebudowę chodników, przebudowę jezdni poprzez wydzielenie z jej części pasa postojowego o nawierzchni z kostki brukowej, rozbiórkę istniejących betonowych obramowań terenów zielonych, remont skrzyżowań i zjazdów, budowę urządzeń odwadniających drogę, budowę sieci oświetlenie ulicznego, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym urządzeń poprawiających dostępność dla osób niepełnosprawnych, oraz korektę organizacji ruchu drogowego.

Dzięki przeprowadzonym pracom najważniejszy trakt miejski zyska nowy wygląd, a poruszanie się po nim stanie się bezpieczniejsze, skorzystają na nim nie tylko kierowcy ale również piesi. Mające już swoje lata płyty betonowe, kostki brukowe przejdą gruntowną przebudowę, stając się miejskim deptakiem.

Zadanie zaplanowano do realizacji etapowo w latach 2022 – 2024. Obecnie w ramach Etapu I, (planowany termin realizacji 15.11.2022r. – 30.12.2022r.) zaplanowano do wykonania remont chodnika, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, po stronie wschodniej na odcinku od ul. Kościuszki do budynku nr 25.

W kolejnym Etapie II (planowany termin realizacji 01.01.2023r. – 30.06.2023r.) założono dalszy remont chodnika wraz z infrastrukturą towarzyszącą po stronie wschodniej tj. od budynku 25 do skrzyżowania z ul. Rynek, oraz wykonanie pasa postojowego.

W kolejnym Etapie III zaplanowanym na rok 2024, planuje się realizację robót po stronie zachodniej ulicy.

Urząd Miasta będzie na bieżąco informował mieszkańców ulicy, kierowców i turystów o kolejnych etapach prac.

Inwestycja pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 470134 K (ul. 3 Maja) w km 0+017 – 0+332 w miejscowości Kalwaria Zebrzydowska, gmina Kalwaria Zebrzydowska” mogła zostać podjęta do realizacji dzięki pozyskanym środkom finansowym z Rządowego Programu Rozwoju Dróg w wysokości 3 mln 865 tys. zł., (54% wartości inwestycji), całość inwestycji wyniosła 7 mln 181 tys.

W wyniku przeprowadzonego  postępowania przetargowego Wykonawcą robót została Firma Usługowo – Handlowa, RAF-KOP BIS Monika Zielonka z Grzechyni.


Materiał Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej
fot. główne fot. Marcin Guzik | WadowiceOnline.pl

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x