Powstanie nowa bieżnia na boisku Kalwarianki

W piątek 5 lutego przeprowadzono kolejne konsultacje i rozmowy w sprawie modernizacji obiektu, na których ostatecznie zaakceptowano zmiany projekcie. Podjęto też decyzję, że już na najbliższej Sesji Rady Miejskiej zostanie zabezpieczona kwota 2 mln z przeznaczeniem na przebudowę  bieżni MKS Kalwarianka, po zabezpieczeniu tej kwoty zostanie uruchomiona procedura przetargowa.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała 3 mln 200 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów. Otrzymane 2 mln zł zostanie przeznaczone na przebudowę boiska sportowego MKS Kalwarianka.

W piątek 5 lutego przeprowadzono kolejne konsultacje i rozmowy w sprawie modernizacji stadionu Kalwarianki, na których ostatecznie zaakceptowano zmiany projekcie. Podjęto też decyzję, że już na najbliższej Sesji Rady Miejskiej zostanie zabezpieczona kwota 2 mln z przeznaczeniem na przebudowę  bieżni MKS Kalwarianka, po zabezpieczeniu tej kwoty zostanie uruchomiona procedura przetargowa.

Najistotniejsza decyzja, która zapewne zainteresuje kibiców to ta o wymiarach boiska: wymiary boiska piłkarskiego pozostają bez zmian tj. pole gry wynosić nadal będzie 105m x 68m.

 

W zaprezentowanym i zaakceptowanym projekcie:

–  zlikwidowano pierwotnie planowany poliuretan na zakolach na rzecz murawy,

– usunięto z projektu aktywność lekkoatletyczną (rzut kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem),

–  zachowano skok w dal z nawierzchnią poliuretanową zlokalizowany jak dotychczas,

– zdecydowano zastosować na obiekcie nawierzchnię poliuretanową typu sandwich,

– wokół płyty boiska powstanie bieżnia poliuretanowa 400 m. z 6 torami, a wzdłuż trybun bieżna na 100m. i 110m przez płotki,

– bieżna zostanie  oświetlona,

 

W spotkaniu konsultacyjnym udział wzięli: Burmistrz Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, Radni Rady Miejskiej Łukasz Dragan i Marcin Zadora, Prezes Kalwarianki Grzegorz Makówka, Dyrektor CKSiT Andrzej Burdek, Tadeusz Stela Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Projektant Mateusz Pająk.

info: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x