Powstaje centrum rekreacyjno-sportowe „Kalwarianka”

To będzie prawdziwy raj dla osób uprawiających sport. Stadion „Kalwarianka” niedawno wzbogacono o bieżnie lekkoatletyczną. Obecnie trwa przebudowa bazy noclegowej, a także przebudowa kortów tenisowych, oraz budowa wypożyczalni rowerów.

Najważniejszą inwestycją prowadzoną na obiektach sportowych stanowi przebudowa, nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”. Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku zostanie zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50 miejsc.

Na każdym, kto śledzi prace w budynku klubowym wrażenie już robi widok jaki będzie się rozpościerał z pokoi hotelowych, a także w pomieszczeniu przeznaczonym na salę konferencyjną i działalność gastronomiczną.

Na terenie stadionu „Kalwarianki” jest też skatepark, boisko „Orlik” są też boiska do siatkówki i koszykówki, w sąsiedztwie powstaje nowa ścieżka spacerowa, będzie nowy kort tenisowy i wypożyczalnia rowerów. Możemy śmiało powiedzieć, że będzie to sportowy raj dla aktywnych fizycznie i jedna z najlepszych baz sportowych w regionie – wyjaśnia Tomasz Baluś z Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Zakres robót obejmuje:

 • roboty rozbiórkowe,
 • nadbudowę budynku wraz z klatką schodową,
 • przebudowę wybranych pomieszczeń na parterze i I piętrze,
 • wykonanie szybu windowego,
 • wykonanie platformy przyschodowej dla osób niepełnosprawnych,
 • wykonania instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej
 • wykonanie instalacji elektrycznej.

Wartość robót wg zawartej umowy z wykonawcą i aneksami do umowy wynosi 3 mln 108 tys. złotych. Na ten cel Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – gminy górskie.

Powody do radości będą mieli mieszkańcy lubiący i uprawiający tenis ziemny czy kolarstwo.

W najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” trwa przebudowa kortów tenisowych, powstanie tu zupełnie nowa nawierzchnia poliuretanowa, pomyślano również o oświetleniu i nowych krzesełkach i infrastrukturze sportowej.

Zakres robót obejmuje między innymi:

 • roboty rozbiórkowe,
 • budowę drenażu kortu tenisowego,
 • wykonanie nawierzchni poliuretanowej,
 • montaż ogrodzenia,
 • montaż siedzisk,
 • wykonanie nawierzchni z kostki betonowej,
 • wyposażenie,
 • montaż oświetlenia.

Przebudowa wyniesie 942 tys. złotych. Na ten cel Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie w kwocie 759 tys. zł z budżetu państwa z rezerwy ogólnej Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Także tutaj na „Kalwariance” będzie można wypożyczyć rower, powstaje właśnie budynek wypożyczalni rowerów, w którym znajdzie się około 20 rowerów o różnych parametrach dla dzieci i dorosłych.

materiał UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
13 maja 2022 11:15

A kiedy w rejonie KAlwarii bedzie jakis basen? Kiedys był taki super w Brodach ( jeszcze z architektura miedzywojena), teraz tam jest brzydliwa knajpa. A jednak brak basenów jest coraz bardziej odczuwalny!

janek
janek
17 maja 2022 17:38

Wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w 2021 roku udzielono pomocy publicznej Na podstawie art. 37 ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 305 ze zm.), Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej podaje do publicznej wiadomości wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w 2021 roku udzielono pomocy publicznej: Lp. Nazwisko i Imię /Nazwa 1. Paweł Badura S.K. NEW-CAR 2. Joanna Dzidek Usługi Zielarsko-Medyczne Qintesencja 3. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” 4. „SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców… Czytaj więcej »

2
0
Would love your thoughts, please comment.x