Poświęcono Budynek Domu Życia w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 12. czerwca bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, poświęcił wyremontowany budynek na Dróżkach Kalwaryjskich, w którym powstaje Dom Życia.

W sobotę 12. czerwca bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, poświęcił wyremontowany budynek na Dróżkach Kalwaryjskich, w którym powstaje Dom Życia.

   
Pobłogosławienie Domu Życia odbyło się w obecności abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, o. Konrada Cholewy OFM, kustosza sanktuarium, o. Leonarda Hryniewskiego OFM, inicjatora i koordynatora placówki, oraz zaproszonych gości i wolontariuszy.

  
Po zakończeniu etapu przygotowania pomieszczeń przeznaczonych dla Domu Życia zostają finalizowane także kwestie formalne oraz organizowanie kadry i wolontariuszy. W niedalekiej przyszłości placówka rozpocznie funkcjonowanie.

  
Dom Życia można wesprzeć finansowo. Informacje są podane na stronie www.domzycia.bernardyni.pl.

  
Dom Życia to placówka, która ma za zadanie świadczyć pomoc psychologiczną, duchową i materialną rodzinom, małżeństwom i osobom, które w okresie prenatalnym dowiedziały się o nieuleczalnej chorobie dziecka,  rodzinom po utracie dziecka w wyniku poronienia, kobietom i rodzinom dotkniętym skutkami aborcji, rodzinom z terminalnymi chorobami dzieci. Instytucja jest prowadzona przez Sanktuarium Pasyjno – Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Stowarzyszenie Ogród Życia we współpracy z innymi organizacjami pro – live. Dom zlokalizowany jest na Dróżkach Kalwaryjskich pomiędzy stacjami Szymona z Cyreny i św. Weroniki. Umiejscowienie wpisuje się w kontekst osób pomagających Chrystusowi na drodze krzyżowej oraz nauczanie św. Jana Pawła II, Pielgrzyma Kalwaryjskiego, który apelował o budowanie cywilizacji życia.

  
o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Pasowe Sanktuarium
fot. o. Franciszek Salezy Nowak OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

O powstawaniu pisaliśmy tutaj: Na dróżkach Kalwarii Zebrzydowskiej powstaje Dom Życia

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x