Ponad 80 domów w Barwałdzie Górnym zyska dostęp do wodociągu

Ponad 80 domów w Barwałdzie Górnym zostanie podłączonych do sieci wodociągowej. Niedługo ruszy budowa pond 3 km wodociągu w przysiółkach Wyręby, Kamieniec i Żarek.

Ponad 80 domów w Barwałdzie Górnym zostanie podłączonych do sieci wodociągowej. Niedługo ruszy budowa pond 3 km wodociągu w przysiółkach Wyręby, Kamieniec i Żarek.

Na rozbudowę sieci wodociągowej w Barwałdzie Górnym – przysiółek Wyręby, Kamieniec i Żarek, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. otrzymał promesę w łącznej kwocie ponad 1,1 mln zł. Jest to już trzecia inwestycja dotycząca rozbudowy sieci wodociągowej na terenach wiejskich, która otrzymała wsparcie z PROW na lata 2014-2020 – mówi Bożena Mróz-Tumidajska Prezes WPWiK Sp. z o.o.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę ponad 3 km sieci wodociągowej wraz z hydrofornią. Inwestycja swoim zasięgiem obejmie ponad 80 nieruchomości, które będą mogły skorzystać z nowej infrastruktury. Szacunkowa wartość zadania to blisko 2 mln. Rozpoczęcie prac planowane jest na 2021 rok.

Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listę projektów zakwalifikowanych do przyznania pomocy w ramach II naboru wniosków o przyznanie pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Refundacji podlegają koszty kwalifikowalne poniesione przez beneficjenta w wysokości do 63,63 %.

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej pozyskał także dotację w wysokości 1 mln 633 tys. zł na budowę 123 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Promesy odebrano 8 lipca w Urzędzie Marszałkowskim z z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Tomasza Urynowicza i radnej Marty Mordarskiej. Gminę reprezentowali  Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i Prezes WPWiK Sp. z o.o.  Bożena Mróz-Tumidajska

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o jest spółką, której 100% udziałów posiada Gmina Kalwaria Zebrzydowska.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x