Policja zatrzymała mieszkańca Kalwarii Zebrzydowskiej, który od jakiegoś czasu wieszał na swoim balkonie martwe zwierzęta

Kalwaryjscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, mieszkańca jednego z osiedli w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ostatnio jego sprawa stała się głośna, gdyż powiesił on na swoim balkonie martwe zwierzęta.

Sąsiedzi od dłuższego czasu apelowali do mundurowych w sprawie martwych zwierzaków. Mężczyzna jest znany z dziwnego i czasem agresywnego zachowania. Kilka dni temu nie wpuścił interweniujących policjantów do domu.

Mundurowi zatrzymali 46-latka, kiedy najprawdopodobniej próbował zakopać truchła zwierząt: miał przy sobie łopatę. Podczas zatrzymania w związku z podejrzeniem złamania artykułu z ustawie o ochronie zwierząt, zaczął stawiać stawiał opór, znieważył policjantów, a także użył wobec nich gazu łzawiącego.

Mężczyzna ze względu na leczenie się psychiatrycznie, został przekazany do krakowskiego szpitala, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie zabijania, uśmiercania lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie środowiska.

fot. DK52info

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x