Pierwsza sesja nowej rady miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej i pierwszy problem, z którym musi się ona zmierzyć

Od dzisiaj (czwartku 22 listopada 2018 r.) Kalwaria Zebrzydowska ma nową Radę Miasta. W dniu dzisiejszym także Burmistrz Augustyn Ormanty złożył ślubowanie i rozpoczął kolejną już kadencję na najwyższym urzędzie w gminie. Nowym przewodniczącym Rady Miasta został Piotr Janusiewicz (lista PiS), a jego zastępcami zostali Piotr Kumor (lista PSL) i Paweł Hebda (lista PSL).

Od dzisiaj (czwartku 22 listopada 2018 r.) Kalwaria Zebrzydowska ma nową Radę Miasta. W dniu dzisiejszym także Burmistrz Augustyn Ormanty złożył ślubowanie i rozpoczął kolejną już kadencję na najwyższym urzędzie w gminie. Nowym przewodniczącym Rady Miasta został Piotr Janusiewicz (lista PiS), a jego zastępcami zostali Piotr Kumor (lista PSL) i Paweł Hebda (lista PSL).

Sesja Rady Miejskiej trwała, która trwała dziś ponad trzy godziny rozpoczęła się o godz. 10:00. Była ona poprzedzona Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa, w której uczestniczyli nowo wybrani Radni. Obrady rozpoczął Przewodniczący Senior Zbigniew Kochan. Wszyscy wybrani Radni oraz Burmistrz, otrzymali nominację z rąk komisarza wyborczego, a następnie rozpoczęto wybory prezydium rady. Pana Piotr Janusiewicz (lista PiS) był jedynym kandydatem na Przewodniczącego Rady, zaś o fotel jego zastępcy ubiegali się: Piotr Kumor (lista PSL), Paweł Hebda (lista PSL) i Wiesław Łuczak (lista Niezależni Kalwaria).

Po zaprzysiężeniu Burmistrza Augustyna Ormantego oraz oficjalnym zamknięciu obrad z godnie z protokołem wyznaczonym przez Komisarza Wyborczego, burmistrz wygłosił krótkie przemówienie, w którym przedstawił problem, z jakim nowa Rada powinna się zmierzyć, a jest nim wywóz śmieci. Do przetargu zgłosiła się bowiem tylko jedna firma, której oferta na kwotę 2.809.080 zł prawie o 600.000 zł przewyższa przygotowaną przez Radę Miasta. Kwota ta jest zatem dwukrotnie wyższa od poprzedniej, bowiem przetarg na wywóz śmiecie za lata 2017-2018 wyniósł 2.730.780. Radny Marcin Zadora, ze smutkiem zauważył, ze z powodu późnego terminu ogłoszenia przetargu, nie można już ogłosić nowego i pozostaje jedynie wybór czy to Gmina ma dopłacić różnicę, czy przenieść koszty bezpośrednio na mieszkańców.

Warto zauważyć, że na inaugurację Rady Miejskiej przybyło spore grono mieszkańców, wśród nich pojawili się wszyscy kontrkandydaci obecnego burmistrza w wyborach: pani Zofia Jończyk oraz panowie Dawid Herbut i Tadeusz Stela. Dawid Herbut trafnie skomentował pierwszą sesję Rady Miasta na facebooku „Na dzisiejszej sesji RM w Kalwarii po zaprzysiężeniu radni wybrali Przewodniczącego Piotra Janusiewicza z PiS oraz dwóch wice przewodniczących Piotra Kumora z PSL i Pawła Hebdę z PSL. Na to wygląda, że mamy koalicję PiS i PSL. Czym kalwaryjska sesja różniła się od innych w powiecie? Zebrani nie śpiewali hymnu.”

Od tej kadencji Sesje Rady Miejskiej są transmitowane na żywo i są także dostępne do oglądnięcia w sieci internetowej.

https://youtu.be/ulqhPhs61_4

Przypomnijmy skład rady miasta:
Tadeusz Wilk, Paweł Hebda, Piotr Kumor, Ewa Pacut, Mirosław Faber, Jolanta Krzeszowska – lista PSL
Jarosław Lenik, Marcin Zadora, Wiesław Rudecki, Robert Rudecki, Piotr Janusiewicz – lista PiS
Łukasz Dragan, Zbigniew Kochan, Marcin Ożóg, Wiesław Łuczak lista Niezależni Kalwaria

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wally
wally
22 listopada 2018 21:33

autor powinien sprawdzać co pisze : 1. jeden błąd już poprawił nie Ożóg ale Łyczak, drugi dalej go nie razi „pierwsza rada miejska” ??? chyba „pierwsza sesja rady w nowej kadencji” bo rada to jest już któraś tam z kolei ! 2. „której oferta na kwotę 2.809.080 zł prawie o 600.000 zł przewyższa przygotowaną przez Radę Miasta. Kwota ta jest zatem dwukrotnie wyższa od poprzedniej, bowiem przetarg na wywóz śmiecie za lata 2017-2018 wyniósł 2.730.780.” – czyste bzdury – autor chyba tego w ogóle nie czytał, bo jeżeli było 2.730.780 a w przetargu jest 2.809.080 to różnica jest około 68.… Czytaj więcej »

wally
wally
Reply to  (red)
23 listopada 2018 05:55

w tekście autor nie pisze , że nowy przetarg jest na rok, całkowity brak rzetelności dziennikarskiej. najlepiej zamknąć ten portal jak kalwarya.pl

trackback
17 grudnia 2018 23:28

[…] takim scenariuszu wspominaliśmy już w artykule z 22 listopada: Pierwsza sesja nowej rady miejskiej (…), gdzie możemy przeczytać: Do przetargu zgłosiła się bowiem tylko jedna firma, której oferta […]

4
0
Would love your thoughts, please comment.x