Rewelacyjna zupa z pokrzyw

Otwarto Letnią Kawiarenkę „Zielony Zakątek” na Bugaju Zakrzowskim przy Spółdzielni Socjalnej Smaki Gościńca

W dniu wczorajszym (22 czerwca) uroczyście rozpoczęła działalność Letnia Kawiarenka „Zielony Zakątek” na Bugaju Zakrzowskim. Kawiarenka znajduje się w budynku starej szkoły, gdzie obecne mieście się także LGD Gościniec 4 Żywioły i Spółdzielnia Socjalna Smaki Gościńca. Kawiarenka zyskała obecnie zadaszony taras, plac zabaw dla dzieci, ścieżkę sensoryczną oraz piaskownicę. 

Będzie otwarta:
środa – piątek w godz. 11.00-18.00
sobota – niedziela w godz. 11.00-20.00

 

Letnia kawiarenka już na stałe wpisała się w miejsce wędrówek i spotkań na trasach wokół góry Żar oraz turystów odwiedzających gminy Kalwaria, Stryszów, Mucharz i Lanckorona. W menu kawiarenki poza świeżo tłoczonymi sokami, lemoniadą , kawą 5 przemian czy herbatami (ziołowymi i klasycznymi) można zamówić rewelacyjne ciasta, pierogi domowe lub zupę dnia. Podczas otwarcia gości uraczono niezwykłą zupą z pokrzyw. Warto wspomnieć, że Letniej Kawiarence będą także odbywać się kameralne recitale, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Warto odkryć nowe Smaki Gościńca, które tak bardzo polubili mieszkańcy nie tylko czterech gmin związanych z Gościńcem 4 Żywiołów.

Rewelacyjna zupa z pokrzyw

Wśród przybyłych na otwarcie gości znaleźli się m.in. Wójt Gminy Mucharz Galara, Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Wójt Gminy Stryszów Szymon Duman. Spotkaniu towarzyszył krótki występ artystyczny, a włodarze gmin mogli także w krótkiej prezentacji zapoznać się możliwościami uzyskania finansowania dla Gmin i samych mieszkańców gmin za pośrednictwem LGD Gościniec 4 Żywiołów.

menu kawiarenki

Kawiarenka jest doskonałym miejsce do organizacji spotkań dla mieszkańców, stowarzyszeń, klubów, szczególnie że można przy okazji podziwiać wspaniałe krajobrazy.

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x