Porozmawiajmy o zieleni miejskiej w Wadowicach

Czy chcielibyście się dowiedzieć jak wygląda gospodarowanie zielenią miejską? Co można zmodyfikować, a czego zmienić się nie da w naszym otoczeniu i czy mieszkańcy mogą mieć na to wpływ? Na co nam pszczoły w przestrzeni miejskiej i jak pomagać im przeżyć? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi będzie można uzyskać podczas otwartego panelu dyskusyjnego ,,Zazieleńmy Wadowice’’ z udziałem ekspertów.

Na debatę Wadowickie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 26 czerwca br. o godz. 15:00 do Ogródka WCK przy ul. Teatralnej 1. Pomysłodawczynią wydarzenia pn. „Zazieleńmy Wadowice” jest – Justyna Kowalczyk, laureatka konkursu grantowego dla mieszkańców naszego miasta pn. „Szukamy Inicjatywy”.

Zazieleńmy Wadowice to projekt, który wymyśliłam, przede wszystkim z myślą o mieszkańcach miasta. Zagadnienia związane z ekologią, ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi są dla mnie osobiście bardzo ważne. Kiedy usłyszałam o konkursie „Szukamy Inicjatywy” postanowiłam przekuć swoje zainteresowania w coś pożytecznego nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla społeczności w której przebywam, stąd pomysł na to niecodzienne wydarzenie. Chciałabym, aby mieszkańcy odzyskali poczucie, że ich głos jest nie tylko słyszalny ale przede wszystkim brany pod uwagę. – informuje inicjatorka projektu Justyna Kowalczyk

W spotkaniu uczestniczyć będą: Bożena Grzybowska – kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wadowicach oraz Mariusz Opoka – przedstawiciel Apilandii i Fundacji Apikultura.

Warto podkreślić, że zieleń miejska jest dobrem wspólnym wszystkich mieszkańców, jak również integralną częścią przestrzeni publicznej. Dlatego tak ważny w planowaniu zielonej infrastruktury jest głos mieszkańców. Otwarty panel dyskusyjny ma stać się okazją do rozpoczęcia dialogu pomiędzy urzędnikami, ekspertami, a lokalną społecznością oraz szansą na zasięgnięcie opinii w sprawie bieżących działań miasta.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się na co możecie mieć wpływ podczas planowania zieleni miejskiej, jakie działania podejmuje miasto w celu zapobiegania suszy oraz czy w przestrzeni betonowej dżungli jest miejsce dla owadów zapylających nie może Was zabraknąć na tym spotkaniu.

W przypadku złych warunków atmosferycznych spotkanie odbędzie się w sali kameralnej WCK. Zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x