Otrzymaliśmy ponad milion złotych na dokończenie budowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii

W dniu dzisiejszym (22 czerwca 2020 r.) Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała promesę w wysokości 1,66 mln zł na dokończenie budowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z rąk Stanisława Szweda – Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej promesę odebrał Burmistrz Augustyn Ormanty.

W dniu dzisiejszym (22 czerwca 2020 r.) Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała promesę w wysokości 1,066 mln zł na dokończenie budowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z rąk Stanisława Szweda – Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej promesę odebrał Burmistrz Augustyn Ormanty.

Pieniądze na tak potrzebny w Kalwarii Dom Środowiskowy pochodzą z rządowego programu „Za życiem”. Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” obejmuje swoimi działaniami rzeczywistą i pełną pomoc w celu integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie ich rodzin. Dodatkowo przewidziana jest również pomoc dla kobiet w okresie ciąży (w tym powikłanej), porodu i połogu oraz rozwój wsparcia dla matek z małoletnimi dziećmi. Program zapewnia podniesienie jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej, zwiększenie efektywności i dostępności do rehabilitacji dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, powstałych w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu. W programie przewidziane jest również wsparcie dla rodzin w opiece nad osobą niepełnosprawną czy zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych.

Cieszę się, że znów dotrzymaliśmy słowa, słowa które daliśmy mieszkańcom gminy Kalwaria Zebrzydowska – mówi portalowi Kalwaria 24, Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński i dodaje: pracujemy nie tylko w sejmie i rządzie, ale także na wszystkich szczeblach samorządowych, aby nieść pomoc tam, gdzie jest konieczna. Program „Za życiem” jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa. I ten ośrodek, który mam nadzieję powstanie jak najszybciej, jest przykładem spełnienia obietnic, że nie zostaniecie sami z waszymi problemami.

Warto przypomnieć, że ośrodek jest wynikiem długoletnich starań mieszkańców wsparte wytężoną pracą poprzednich i obecnych Radnych Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rodzice osób niepełnosprawnych wystąpili już 24 czerwca 2017 r. z oficjalnym pismem w sprawie budowy ośrodka. Pod pismem podpisało się kilkaset osób. Przekazane pieniądze posłużą na dokończenie II etapu budowy, który zakłada prace wykończeniowe. W pierwszym etapie na który w połowie 2019 roku Gmina Kalwaria Zebrzydowska, otrzymała dotacje z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 1 mln zł, wybudowano obiekt w stanie surowym zamkniętym, zagospodarowano teren wokół obiektu oraz wykonano przyłącze do mediów.

Łącznie Ministerstwo przekazało na powstanie ośrodka kwotę 2,066 mln złotych. Podjęcie się tego zadania nie byłoby możliwe, bez zaangażowania i współpracy z Gminą Kalwaria Zebrzydowska Małopolskiego Urzędu Wojewódzki i Radnych Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczególną rolę w osiągnięciu tego sukcesu miało zaangażowanie Filipa Kaczyńskiego – Posła na Sejm RP i Radnego Marcina Zadory. Praca i zaangażowanie tak wielu ludzi dobrej woli, formalnie spiął Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska, a owoc tych działań możemy już oglądać na Al. Jana Pawła II. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej osoby potrzebujące, znajdą tam wsparcie.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x