Ośrodek Zdrowia z elektronicznym system kolejkowym

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej realizuje projekt „Dostępność Plus dla Zdrowia” w ramach którego zostanie wprowadzonych szereg ułatwień dla pacjentów. Zastosowany zostanie elektronicznym system kolejkowy, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, zakupione zostaną nowe urządzenia.

Całość zadania jest finansowany z Funduszy Europejskich w ramach projektu „Dostępność Plus dla Zdrowia” w wysokości 720 tys. zł i przeznaczony zostanie na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami. Dzięki dofinansowaniu ta grupa pacjentów będzie mogła korzystać z realizacji świadczeń w sposób dostosowany do swoich potrzeb. Okres realizacji przedsięwzięcia 1.07.2022 r.- 30.06.2023 r.

W Ośrodku Zdrowia został zamontowany system kolejkowy. Wprowadzi to sprawniejszą organizację podczas pobytu pacjentów w placówce. Pacjenci będą proszeni do gabinetów poprzez wyświetlenie numeru nad gabinetem i na monitorach zawieszonych w poczekalniach oraz dodatkowo przez informację głosową. Takie rozwiązania ułatwią funkcjonowanie pacjentom z dysfunkcją słuchu oraz wzroku.

Zainstalowane biletomaty będą służyły do pobrania biletu do rejestracji, lub potwierdzenia umówionej wizyty i zostaną uruchomione w listopadzie.

Biletomat zlokalizowany przy laboratorium będzie miał na celu zlikwidowanie długiej kolejki i uporządkowanie organizacji przyjęcia pacjenta. Numerki do laboratorium będą drukowane od 7:00- 8:30, czyli tak jak obecne w godzinach przyjęcia pacjentów. Pacjent w czasie oczekiwania będzie mógł załatwić swoje sprawy na terenie Przychodni, lub wygodnie usiąść i poczekać na wezwanie swojego numerka bez konieczności stania w długiej kolejce.

Przy wcześniejszej rejestracji, np. do okulisty, dermatologa, laryngologa pacjent, przy wyznaczeniu dnia i godziny wizyty otrzyma kod. W dniu wizyty po wprowadzeniu kodu do biletomatu nastąpi wydrukowanie biletu z pełnymi informacjami (numer, lekarz, oczekiwany czas) i przekierowanie pacjenta pod konkretny gabinet. Pacjent zostanie poproszony do gabinetu przez wyświetlenie swojego numeru nad gabinetem oraz komunikat głosowy. Planujemy uruchomienie systemu kolejkowego już w listopadzie. Będziemy wspierać pacjentów niezaznajomionych z funkcjonowaniem systemu kolejkowego.

Pozostały zakres wsparcia w obejmuje : – budowę pochylni zewnętrznej, umożliwiającej swobodny dostęp do budynku Przychodni Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej, – częściową modernizację pomieszczeń związaną z poprawą dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami min. wymianę drzwi, modernizację istniejących węzłów sanitarnych, stworzenie pokoju dla matki z dzieckiem, – zakup urządzeń umożliwiających poprawę jakości udzielania świadczeń osobom ze szczególnymi potrzebami m.in. kozetek elektrycznych, przewijaków, stołów zabiegowych, fotela ginekologicznego, podnośników podłogowych, wag, pętli indukcyjnych, aparatu do mierzenia bilirubiny u noworodków i dzieci, urządzeń lektorskich, planów tyflograficznych, – dostosowanie strony internetowej do standardów WCAG 2.1, – zakup sprzętu elektronicznego, – zakup systemu kolejkowego.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x