Festiwal Kreatywności zawita do WCK!

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na rodzinny Festiwal Kreatywności który odbędzie się w  dniach 19-20 listopada.

Program Festiwalu Kreatywności:

19.11.2022 

12:00, 13:30 „Pracowania Alchemiczna Pana Twardowskiego”, instalacja cieniowa od

15:00 „Zabawy z grawitacją”, warsztaty cyrkowe od 3 r.ż.

16:00 „Iris i Tęczowe Drzewo”, spektakl Teatru Figurki od 5 r.ż.

17:30 „Teatr wyobraźni”, warsztaty lalkowe od 3 r.ż.

20.11.2022

11:00 „Tajniki gestu i mimiki”, warsztaty pantomimiczne od 3 r.ż.

12:00 „Opowieści dla Sofijki”, spektakl Teatru Lito od 5 r.ż.

15:30 „Teatr wyobraźni”, warsztaty teatralne od 3 r.ż.

15:30 „Wymyślanki”, warsztaty twórcze od 3 r.ż.

17:00 koncert familijny zespołu KU KU od 2 r.ż.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny – zapisy poprzez strefazajec.pl.

Bilety na spektakle/ koncert – darmowe wejściówki dla dzieci z Gminy Wadowice. Bilety dla dorosłych – 15 zł do zakupu w sekretariacie WCK.

Organizator „Teatr Figur Kraków”. Współorganizator: Wadowickie Centrum Kultury. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”. Festiwal dofinansowany z budżetu Gminy Wadowice.

Opis wydarzeń:

„Pracowania Alchemiczna Pana Twardowskiego”, instalacja cieniowa

19 listopada 2022 r., 12:00, 13:30, scena teatralna

Słyszeliście o panu Twardowskim? tak! tym, który uciekł na kogucie księżyc! przy okazji remontu naszego teatru natrafiliśmy na pozostałości po jego słynnej pracowni alchemicznej… stare księgi, dziwne lampy, magiczne zwierzęta… Jeśli nie straszne Wam średniowieczne bestiariusze, tajemnice magicznych zwierząt, światłoczułe mikstury i portale do innych światów koniecznie musicie to zobaczyć!

Zwiedzanie instalacji trwa około godziny. W jej trakcie uczestnicy poznają tajniki teatru cieni, projektują i wykonują lalki teatralne, bawią się światłem i cieniem.

 

„Zabawy z grawitacją”, warsztaty cyrkowe

19 listopada 2022 r., 15:00, sala biblioteka

Zapraszamy na warsztaty podrzucania przedmiotów! Warsztaty dla każdego bez względu na umiejętności, wiek i obawy!

Będziemy podrzucać piłeczki! Kręcić talerzami i bardzo dobrze się bawić. Żonglowanie to wspaniały sposób na relaks, ale też wspaniały trening mózgu. Wpływa na koncentrację wzmacnia pamięć, poprawia motorykę. Same korzyści.

 

Spektakl „Iris i Tęczowe Drzewo”

19 listopada 2022 r., 16:00, sala kameralna

Spektakl Teatru Figurki dla dzieci od 5 -10 lat wraz z rodzicami

Życie tęczowych elfów jest wspaniałe. Mieszkają sobie na tęczowym drzewie, zajmują się zbieraniem kolorów dla tęczy, pięknymi strojami i muzyką. Wszyscy by tak chcieli. Wszyscy z wyjątkiem Iris. Ją bardziej interesują dźwięki dochodzące z ciemnej dziupli i szeroki świat. Któregoś dnia drzewo zaczyna tracić kolory…

Żeby uratować swój świat Iris będzie musiała sprzeniewierzyć się wszystkim zasadom swojego klanu i zanurzyć w ciemnym lesie pełnym trolli. Czy mała elfka podoła temu wyzwaniu?

W założeniu spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 5. do 10. roku życia, ale jest duża szansa, że dorosłym też się spodoba.

scenariusz (na podstawie pomysłu Agnieszki Makowskiej) – Dagmara Żabska
koncepcja i wykonanie – Dagmara Żabska
opieka reżyserska – Mateusz Przyłęcki
produkcja – Marta Hankus i Andrzej Pietyra

„Teatr wyobraźni”, warsztaty lalkowe

19 listopada 2022 r., 17:30, sala biblioteka

Na ile sposobów można się zamyślić? Czy można zatańczyć słońce? Czy w teatrze konieczna jest scena? I po co człowiekowi teatr? Zapraszamy na warsztaty lalkowe, w trakcie których będziemy wymyślać scenki, improwizować historie, odgrywać role i bardzo dużo się śmiać.

 

„Tajniki gestu i mimiki” warsztaty pantomimiczne

20 listopada 2022 r., 11:00, sala biblioteka

Warsztaty z pantomimy są świetnym wyborem dla osób, które chciałyby się nauczyć niewerbalnej ekspresji wykorzystującej ruch i gesty.

Pantomima to odłam techniki teatralnej, w której to aktor za pomocą ciała i mimiki twarzy przedstawia proste sytuacje, które mają na celu rozśmieszyć widza lub skłonić go do przemyśleń.

Zajęcia z pantomimy rozwijają wyobraźnię, poprawiają zdolność komunikacji poza salą warsztatową, uwrażliwiają oraz przede wszystkim dają dużo dobrej zabawy i dawkę śmiechu każdego tygodnia! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia teatralnego / aktorskiego, aby przyjść na warsztaty. Każdy może się na nich pojawić, do czego namawiamy!

 

Spektakl „Opowieści dla Sofijki”

20 listopada 2022 r., 12:00, sala kameralna

Spektakl Teatru Lito dla dzieci od 4 – 10 roku życia wraz z rodzicami

Zapraszamy dzieci i bliskich im dorosłych na spektakl ,,Opowieści dla Sofijki” Teatru Lito z Kijowa.

Sofijka musiała wyjechać z babcią z kraju, a jej rodzice bardzo bardzo za nią tęsknili. Snuli się smutni po jej pokoju, wspominali córeczkę, wyobrażali sobie jak to będzie kiedy ona wreszcie wróci i będą jej mogli opowiedzieć bajkę. Tylko którą? Przecież wszystkie już zna! Nie namyślając się dużo rodzice postanawiają wymyślić ich własną bajkę: o królewnie Sofijce, na którą rzucono czar, o złym czarnoksiężniku, który szukał prawdziwej miłości, o sprytnym księciu Daniłku, który dla miłości gotów był zrobić wszystko i o Babie Jadze, którą po prostu musicie poznać.

Czas trwania: 60 min

 

„Teatr wyobraźni” warsztaty teatralne

20 listopada 2022 r., 15:30

„Teatr wyobraźni”, warsztaty teatralne

Na ile sposobów można się zamyślić? Czy można zatańczyć słońce? Czy w teatrze konieczna jest scena? I po co człowiekowi teatr? Zapraszamy na warsztaty teatralne, w trakcie których będziemy wymyślać scenki, improwizować historie, odgrywać role i bardzo dużo się śmiać.

 

„Wymyślanki” warsztaty twórcze

20 listopada 2022 r., 15:30

A jakby tak wymyślić świat na nowo? Tylko za pomocą słów, rytmów i muzyki? Jeśli ten pomysł wywołuje w Was choć lekki uśmiech, po prostu przyjdźcie!

„Wymyślanki” to warsztaty ze spontanicznego rymowania i wspólnego, swobodnego muzykowania, w trakcie których będzie dużo śmiechu, ruchu i zabawy, a na koniec może się uda wspólnie stworzyć i zaśpiewać piosenkę! Będzie wspaniale!

 

Koncert familijny zespołu KU KU

20 listopada 2022 r., 17:00, sala kameralna

Serdecznie zapraszamy małych i dużych na koncert familijny zespołu muzycznego KU KU. Zespół KU KU to czteroosobowy projekt tworzący muzykę dla najbardziej wymagających odbiorców – dzieci. Jeśli macie ochotę na świetną zabawę, tańce i piosenki – to nie może Was zabraknąć!

Na program koncertu składają się: ballady o kosmicznych podróżach, kołysanki dla tych, którym trudno zasnąć po dniu pełnym wrażeń czy buntownicze songi wróżek-marzycielek. To okazja do kontaktu z muzyką wykonywaną na żywo, do spotkania z instrumentami takimi jak: ukulele, gitara akustyczna, marimba, instrumenty etniczne, do wspólnego przeżywania muzycznej przygody. Melodie są proste i łatwo wpadające w ucho, idealne do wspólnego śpiewania, nucenia i tańca.

Do zobaczenia!

Czas trwania 75 minut.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x